Onko sinulla kokemusta solumineraaleista (itse en tiedä uskoako vai ei).
Näitä kutsuja (solumineraali) nykyään järjestetään.
Jos niistä oikeasti olisi apua "aaltoihin" ja unettomuuteen...mikä ettei...itsekin käyttäisin.
Solumineraalikokemuksia vaihdevuosivaivoihin
5
5418
Vastaukset 5
- uusepätietoinen
Mitä solumineraaleja???!
- Tiinaliisa7
Kun esim.netistä haet solumineraali-nimellä,sieltä tulee 12 erilaista. Jokaisesta pilleristä on selitys,mihin puutokseen/vaivaan auttaa.
Itseäni solumineraalit alkoi kiinnostaa....mutta vertaiskokemus kiinnostaisi.
Tähän aiheeseen on koulutettuja ihmisiä,jotka kuuleman mukaan pystyisivät oireiden perusteella suosittelemaan jokaisen vaivoihin sopivat.- Epäilyttää_pahasti
Kilistää hälytyskelloja jos tuotetta myydään "kutsuilla". Yleensä tuollaista myyntitapaa käyttää humppukituotteiden myyjät. Henkilökohtaisella tyrkytyksellä saadaan ostaja erehdytetyksi ostamaan vaikka mitä.
- SinuaYritetäänHuijata
Siis noissa pillereissä on samaa mitä monivitamiinitableteissa tai monipuolisessa ruokavaliossa. Keksitty monivitamiineille uusi nimitys.
Kun syöt terveellisesti, niin saat ravinnosta vitamiinit ja hivenaineet. Tabletit eivät silloin tuo enää mitään lisää siihen. Jos kuitenkin tarvitset vitamiinitabletteja, niin ne kannattaa hankkia valvotuista apteekeista eikä miltään epämääräisiltä diilereiltä. Kuka tietää, mitä noissakin pillereissä voi olla joukossa?
Homeopatia on siitä kätevä juttu, että kaikki mikä liittyy siihen on humpuukia. :)- Lieköhän
Homeopatia on siitä kätevä juttu että uskovat että mahdollisimman pieni annos on paras. No niinhän onkin - ei aiheuta mitään ongelmia (eikä kyllä vaikutakaan). Homeopatia perustuu pitkälti placebo-vaikutukseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791682
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.107869En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207634- 133608
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo90606- 48566
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50548- 37536
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15520