Nyt saa mamun kotiinsa

Länsi-Savossa oli että pian voi ottaa tulijan kotiinsa ilman korvausta. Nyt on suvaitsevaisilla näytön paikka, joko ottaa tai vaieta. Otatko sinä?
23<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Haloo suvakit. onko auttamishaluja oikeasti?

Ne muutama "suvaitsevainen" ovat mitä todennäköisemmin henkilöitä jotka ansaitsevat palkkansa tässä tilanteessa. Myyvät isänmaansa palkkionsa vuoksi.

Äänestä
  • Tiedän monta henkilöä Mikkelissä jotka ovat antaneet kakkoskotinsa ja kerrostaloasuntojansa humanitääriseen käyttöön. Eivät vain halua pitää turhaa meteliä asiasta, niinkuin rasistit pitää itsestään ja muista yhteiskunnan kannalta täysin turhista asioista.

    Äänestä

  • Rasistit.reppanoita kirjoitti:

    Tiedän monta henkilöä Mikkelissä jotka ovat antaneet kakkoskotinsa ja kerrostaloasuntojansa humanitääriseen käyttöön. Eivät vain halua pitää turhaa meteliä asiasta, niinkuin rasistit pitää itsestään ja muista yhteiskunnan kannalta täysin turhista asioista.

    tiedätkin ja vieläpä monta sellaista, hahahaa!

    Äänestä

  • Tosiaan naurattaa jo minuakin. Vai moni antanut. Hahahahahaa.

    Haluan nähdä nimiä vaikka muutaman edes jotka rahastamatta valtiota majoittavat tulijoita. Ilmoittautukaa niin alan uskomaan että edes joku haluaa oikeasti ilman rahastusta tulijoita tänne ja koteihinsa.

    Äänestä

  • Just.joo.niin.varmaan kirjoitti:

    tiedätkin ja vieläpä monta sellaista, hahahaa!

    Ja sekös näköjään köyhää harmittaa. Itse annan melkein itsekin omat vuokra-asuntoni ilmaiseksi maahanmuuttajille kun yhdellekään suomalaiselle nuorelle. Sen verran huonoja kokemuksia on useista suomalaisista vuokralaisista. Muutama on tullut häädettyä voimakeinoin kun ei muu ole auttanut.

    Äänestä

  • Varaa.on kirjoitti:

    Ja sekös näköjään köyhää harmittaa. Itse annan melkein itsekin omat vuokra-asuntoni ilmaiseksi maahanmuuttajille kun yhdellekään suomalaiselle nuorelle. Sen verran huonoja kokemuksia on useista suomalaisista vuokralaisista. Muutama on tullut häädettyä voimakeinoin kun ei muu ole auttanut.

    Paino sanalla "melkein". Et siis anna, etkä edes aio antaa. Turhaa lässytystä koko tekstisi. Jos olisit oikea suvaitsevainen, antaisit.

    Äänestä

  • Rasistit.reppanoita kirjoitti:

    Tiedän monta henkilöä Mikkelissä jotka ovat antaneet kakkoskotinsa ja kerrostaloasuntojansa humanitääriseen käyttöön. Eivät vain halua pitää turhaa meteliä asiasta, niinkuin rasistit pitää itsestään ja muista yhteiskunnan kannalta täysin turhista asioista.

    Pia Rask osallistuu keskusteluihin täydestä sydämestään ja varmasti ottaisikin mamun kotiinsa riskinkin uhalla jos joku vain siitä reippaasti maksaisi. Vapaaehtoisesti ilman korvausta kukaan komukka ei perinteisesti tee mitään koska joku saattaa siitä hyötyä. Näin on Sirola-opistossa opetettu.

    Äänestä

  • Rasistit.reppanoita kirjoitti:

    Tiedän monta henkilöä Mikkelissä jotka ovat antaneet kakkoskotinsa ja kerrostaloasuntojansa humanitääriseen käyttöön. Eivät vain halua pitää turhaa meteliä asiasta, niinkuin rasistit pitää itsestään ja muista yhteiskunnan kannalta täysin turhista asioista.

    Eipäs nimitellä ketään rasistiksi, se on rikos!!

    Äänestä

  • En usko tuota valetta, että MONET ovat antaneet kotinsa. Kas kun satun olemaan hommissa joista nuo asiat näkyy :) Mene valehtelemaan muualle juttusi ! Etelä-Savoon ja Mikkeliin ei haluttu pakolaisia tulevan. Pakolla ja uhkailemalla suljettiin toimittajien ja toisinajattelijoiden suut, joita nyt nimitätte rasisteiksi . Muistakaa suvaitsevaiset, että TE HALUSITTE ne tänne ...... Oksettavaa kaksinaismoralismia !

    Äänestä

Buhahahahaaa....kyllä köyhää naurattaa kun melkein itsekkin annat itsekkin...

Äänestä

MISSÄ ON SUVAKIT???????????????? EI TAIDA OMA KATTO ANTAA PERIKSI PARTALAPSILLE, MUTTA TOISTEN KUSTANNUKSELLA ON KYLLÄ KIVAA ELVISTELLÄ?

Äänestä
  • Ei näy eikä kuulu, koska suvakki on rasisti pienen kuorensa alla. Kuka hullu nyt kotiinsa päästäisi noita. :)

    Äänestä

Kyllä minä ottaisin ennemmin työttömän taitoja omaavan ihmisen joka voisi vastineeksi tehdä töitä isännälleen tietyissä rajoissa. Renkitaloutta....

Äänestä

Osaa ne pakolaisetkin timpurin hommia ja vartijoina voisivat olla tehokkaita baltiasta tulevia murtokoplia vastaan!! Kaikissa asiopissa on hyviäkin puolia. Ne vain täytyy nähdä eikä olla aina kyyninen!!!

Äänestä
  • Vartio hommiin en elintasoturistia päästäis, voi tavarat lähteä kävelemään. Akkansa vartioina en on hyviä, vaan eipä Mikkelissä taida monta perhettä olla.

    Äänestä

Mistä sinä tuon keksit että pakoloiset on hyviä timpureita?? Mitä helvettiä? Tehokkaita vartijoita???
Totta kai pakoloisten seassa voi olla joku timpuri tai saksanpaimenkoiran luonteen omaava ihminen mutta mitä sitten.. pitääkö niitä ottaa satatuhatta että saadaan kolme timpuria??

Äänestä

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1446151408529.html

Tässä uusinta. Nyt jo 20-50 lentää vapaaehtoisesti päivittäin pois Suomesta (Jumalalle kiitos) Katsokaa minkälaista porukkaa tänne kuitenkin tulee.. rintamakarkureita eli käpykaartilaisia terveitä miehiä pääsääntöisesti. On PÄIVÄNSELVÄ asia että suvakkeja ollaan taas viety kuin litran mittaa. Suomalaisten rahoja hassataan elintasopakolaisiin kriittisiä haukutaan rasisteiksi. Te suvaitsevaiset olette typeryyden huipentuma.

Oleeteko sitten tyytyväisiä kun ghettoja alkaa nousta. HÄVETKÄÄ!!!

Äänestä

Tollasia eritrealaisia elintasopakolaisia mitkä allahin nimeen leikkas Ruotsalaisen perheen päät irti ni en missää nimessä päästä kartanoni lähelle.

Äänestä

Järkyttävää!!!!


The girl suffered “severe mental damage” and PTSD as a result of the incident, missed a year of school and is still struggling to deal with what happened.

The three men, 18-year-old Bile Mohamed Elmi, 21-year-old Abdirizak Nur Ali and 21-year-old Mohamed Abdirisak Mohamed, were initially charged with gang rape, which carries a maximum sentence of 21 years.

However, prosecutor Cecilie Schloss Møller insisted there wasn’t enough evidence and the three men were convicted of sexual contact with a child under 16 years of age, which carries a lighter sentence.

As a result, one of the men, Bile Mohamed Elmi received just 344 hours community service “for two counts of sexual intercourse with the girl in a particularly offensive manner.” Mohamed Abdirisak Mohamed received 17 months imprisonment, while Abdirizak Nur Ali received just 10 months imprisonment.

Despite the men’s names being known, some Norwegian news outlets are still refusing to publish them.

The case again underscores the huge rape crisis that has enveloped Scandinavia which has been completely ignored by liberals and feminists because the culprits in many of the cases are immigrants.

In Norway, almost half of all rapes committed in Oslo in 2011 were carried out by individuals of African, Middle Eastern or Asian origin, despite the fact that Muslim immigrants only represent 1.5-2 per cent of the population.

Äänestä

Kovin on hiljaista ollut. Partalapsia kuskataan bussilasteittain. Perheet, joissa oli "runsaasti lapsia" taisi loppua.

Äänestä
  • on tähän mennessä Suonsaareen saapunut?

    Äänestä

  • Montako_lapsiperhettä kirjoitti:

    on tähän mennessä Suonsaareen saapunut?

    Veikkaisin, että yhden käden sormilla laskettavissa ne perheet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kerropa kirjoitti:

Länsi-Savossa oli että pian voi ottaa tulijan kotiinsa ilman korvausta. Nyt on suvaitsevaisilla näytön paikka, joko ottaa tai vaieta. Otatko sinä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu