No niin, se on taas peli-ilta.
Keho-Ifko on mielenkiintoinen kohde.
Kehon kerroin on kova 3.45, mutta tsadilaisten nousukunto taitaa olla liina haastava.
Pakko veikata 2. Vaikken mitään kuponkia la jättämään tälläkään kertaa.
Lopputulos n. luokkaa 2-6
Keho-Ifko on mielenkiintoinen kohde.
Kehon kerroin on kova 3.45, mutta tsadilaisten nousukunto taitaa olla liina haastava.
Pakko veikata 2. Vaikken mitään kuponkia la jättämään tälläkään kertaa.
Lopputulos n. luokkaa 2-6
Vastaukset 11
Vanhimmat
Mäpäs rakennan sulle äkkiä rivin. Kerho voittaa hifkille tasotus 2 ja x kerroin 10, Ilves-kookoo x, Tps -blues x, jyp ja sport vierasvoitot eli 2. Yhteiskerroin 2900 risat. femma sisään ja sitten vaikka autokaupoille, jossei asuntovelka oo veikkauksella maksatettu.
Saumat sulla on kirves housuissa. Jätkä luulee, että kerholla on jotain saumaa vai tänään? Vedä niitä pillereitä lisää, niin joka peli osuu sulla kohdalleen.
Joku vitun kives hokee täällä muka jonain asiantuntijana, että kerho nousee vielä. Vitut, Manninen on ainoo liigatasoo ja sekin sopii vaan kärppien nelosketjuun. Kives hoi, mee hirteen
heippa, Kives! IFK teki juuri maalin.
Tämä Kirves on ihme feikki. leikkii täällä jotain asiantuntijaa ja Tapparan kannattajaa, vaikka sydän itkee verta kerhon puolesta. onkohan kaikki litiumit syöty, mitä olis pitänyt?
Vittu toi kerhi nouse mihinkään. Ei tolla rosterilla. Kausi lähenee puoltaväliä ja homma on ollut koko ajan täyttä paskaa. Muutamat tuurivoitot ei tota paskalaumaa nosta mihinkään. Jotkut urpot vielä tammikuussa uskoo nousuun. Helvetin urpot, uskokaa jo että toi on 90 luvun alusta laskien kerhon paskin sakki, nelosketjun miehistä toimistoon asti. 0-5 hifkille just, kyllä nousee joo, mutta mikä? Imekää munaa ja odottakaa sitä vitun nousuanne norsut!
Hei, kyllä se nousee vielä, mutta edellyttää, että käytte ehdottomasti ostamassa osakkeita, ennen pelin alkua! Ensi vuoden alusta kaikki osakkeenomistajat pääsevät puoleen hintaan seisomapaikoille!
No jos keskityitte, niin veikkaisin luokkaa 2-6. Lopputulos 0-5.
Ei se niin huonosti mennyt, tuossa "rivissä oli 2 oikein..
Jos ostatte osakkeen, niin lupaan että maalin teen.
kaupungin ylpeyden eteen, lätkätöissä.
Luin tuossa johtavan, hieman Keho-myönteisen, analyytikonkin ennustuksen, veikkasi tasuria :)
Lienee" johtava" jo hieman harhaanjohtava termi?
Mutta silti, kausi on 1/3 -vaiheessa, jopa Tappara hävisi jo kolmannen pelinsä ja hädin tuskin johtaa sarjaa enää.
Väli maaottelutauosta jouluun on vaikea juuriTapparalle, koska sen pitää hoitaa CHL kotiin ja huolehtia maaotteluedustuksesta, jossain plääh-EHT-turnauksessa.
Vain rapiat 60 maalia tässä vaiheessa ei ole riittävästi, vaikka muut eivät siihen kyenneetkään, sata pitäisi olla.
Karhunen ei ole oikea maalivahtivalinta Kärppiä vastaan.
Kyllä Tapolakin pieniä virheitä tekee ja loukkaantumisia ym tulee.
Odotellaan KHL:n rahakkaat tarjoukset ja joulutauon jälkeen nähdään, mihin suuntaan homma kääntyy, veikkaan Tapparan Kuuselan ja Lajusen siirtyvän itään, mahdollisesti myös Ilomäki. Siellä pitää Leinosella kiirettä, heidän korvaamisessaan. Rahaa kyllä on.
Nyt kaikki joukolla ostamaan pullokerhon osakkeita.Kuka on niin vähäjärkinen ja tuhlaa rahoja hukkuvaan laivaan.