tähystykseen menossa -huolestuttaa

Ansue

Huolestuttaa nimittäin se, että miten ihmeessä kykenen nielaisemaan jotain letkua kuiviltaan, kun tablettien kanssakin tarvitsee juoda vettä, jos ei halua niiden takertuvan kurkkuun. Siis en minä takuulla saa sitä nieltyä. Ja eikä myöskään yhtään kiehdo ajatus siitä, että lääkäri alkaisi tunkea sitä putkea kurkusta alas, koska varmasti alan yskimään (tai pahimmillaan tunnen olevani tukehtumassa, kun kurkussa tuntuu jotain)

3

217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pirpana60

      useimmissa paikoissa saa humauksen tutkimuksen ajaksi, näin ystäväni pyysi ja sai eikä tiennyt tutkimuksesta mitään. Tosin hän meni tutk paikkaan jossa humauksen saa eli pitää etukäteen selvittää.

    • eienääikinä

      Elämäni karmein kokemus mutta hengissä selvisin!Eikä ollut mitään puudutuksia...meinasin jo lähteä karkuun kun näin toimenpidehuoneeseen menevän kahden miehen,joilla oli pitkä ,niinkuin keskuspölyimurin letkun näköinen vehje.Sitne käski vetää henkeä ja alkaa nielemään,samalla kuin alkaa työntää putkea nieluun.Kaikki kävi tosi äkkiä,yökkäytti vietävästi koko ajan.

    • aiaiaiaiaiAA

      Tähystystutkimus on Kelan vaatimus. Jo pelkkä vastaianeiden tutkiminen verikokeen avulla antaa noin 95% varmuuden keliakiasta. Monet taudit diagnosioidaan vähemmällä varmuudella. Nykyään voi myös tehdä geenitestin. Netistä näin, että geenitestin voi tilata 135 eurolla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      241
      4703
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      454
      3364
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      15
      2348
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      22
      1992
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      9
      1253
    6. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      28
      1139
    7. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      74
      1073
    8. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1045
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      77
      1016
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      54
      956
    Aihe