Ei oo ollu pitkään aikaa niin hauskaa kuin tänäiltana. Winidiootti naapurini päättti vihdoin ja viimeis kokeilla linuxia ensin livvelevyltä ja sitten asentaa sen wintoosan rinnalle. Idiootin lukutaidossa on parantamisen varaa sillä typerys asensi ubuntun wintoosansa päälle. Syytti minua siitä ja suuttui kun en meinannu naurulta saada henkeä. Oikeastaan minun pitäisi suuttua kun toinen yrittää tappaa minua nauruuun.
Halloween kauhuja
HahahahhaahhaaaKÄKÄKÄKÄÄ
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Siinä on halloweeniä kerrakseen, kun boottaa windowsiin ja yrittää sillä jotain tehdä...
Minä puolestani ostin uuden peräkärrin autooni, jotta voisin kuskata naapurini tubuttimen särkemiä tietokoneita kaatikselle useamman kerralla.....†
Ja työtä riitti niin, että jo parin kukauden jälkeen piti laakerit vaihtaa kärriin - tuli niin paljon kilometrejä......†
Höpöhöpöhöpö.
Kottikärryt sinä varastit.
Peräkärri... Se on kyllä peräkärry. Tubutin kun on windows, niin sille pitää varata vaihtolava...
On ihan sama, onko se kärri vai kärry, kunhan se ei vain ole tubutin.....†
Mulla ja lapsellani oli halloveeni pari viikkoa siiten. Virukset valtasivat lapsen windows läppärin käyttökelvottomaksi ja itku häneltä tuli ja minulta myös, koska luulin ettei enää tarvitse ylläpitää windowskoneita. Uudellen asentamalla winvirusimurin hän sai koneen väliaikaisesti korjattua. Kauhulla odotan seuraavaa ylläpitosessiota.