Jos tilalle palkattaisiin vaikkapa nigel mansell, jolla on myös kokemusta williamsilta, siistiytyisi formulat huomattavasti.
Bottas aiheutti taas kolaroinnin radalla
SurkeaEsitys
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Keltanokka on todella kakara tuolla radalla.Kohta sen tavara merkki on blokkaus. Kenet blokkaat seuraavaksi?..Oma hyväinen tyyppi hän on, jonka olisi opittava kunnioitusta rutkasti.
Ei Kimulilla enää vuodet riitä oppimaan. 35 vuotta tuolla pyörinyt, eikä vieläkään osaa edes kilvanajon ensimmäisiä sääntöjä. Toivottavasti saa ajokieltoa. Ja sitten eläkkeelle.
TAISI TAAS KERRAN JÄÄDÄ LÄÄKKEET OTTAMATTA. EI NIITÄ TURHAAN TEILLE OLE MÄÄRÄTTY!
Videot eivät valehtele.
https://www.youtube.com/watch?v=zD9fJfm3UiI
https://www.youtube.com/watch?v=Ep8QuOmXQYU
Selvästi näkee, kunka Bottas tulee kurviyhdistelmään liian kovaa ja vieläpä radan ulkopuolelta puikkaa Räikkösen kylkeen. Vitun idiootti.
Bottas olisi voinut välttää törmäyksen, jos olisi halunnut. Ja Räikkönen oli tilanteessa edellä.
Räkä ei ois pystynyt. Bottas Kyllä!
Koska on puusilmä.
heh pottapelle isukki tulee pyyhkimään pottapellen pyllynkin vielä!
Ei kun se on tuo Rosbergin nulikka, jonka isä on pyörinyt noissa samoissa geimeissä aikanaan ja vieläkin siellä pyyhkii nicolta nenän ja pepun.
Nigellalla (kummallakaan) ei taitaisi olla mahdollisuutta mahtua ohjaamoon.
Muistan aina 90-luvulta, kun McLaren palkkasi Manselin puikkoihin Häkän rinnalle ja ensimmäiseksi Mäkki joutui rakentamaan uuden cockpitin, johon myös Nigella mahtui.
Kalliiksi tuli eikä tulostakaan syntynyt vaikka tsiiffit niin toivoivat markkinoiden takia.
Yli-ikäinen ja -painoinen stara ei vaan enää ollut media-seksikäs puhumattakaan osaamisensa tasosta - ei vaan toiminut kuten ei myöskään Andrettin palkkaaminen - markkinoinnin takia hidastettiin Häkän uran kehitystä saamatta siitä muuta kuin nöyryytystä syliin.
Kumpikaan niin Mansell kuin Andrettikaan eivät oikeastaan suoriutuneet kovinkaan hyvin vaan olivat lähinnä kehityksen esteinä.
Ja silti tallit nykyäänkin turvautuvat liian usein vanhaan totuttuun vaikka F1 pitäisi olla moottoriurheilun eturintamassa tuoden jatkuvasti uutta ja innovatiivisuutta tekniikan kärjessä.
Ja taas Bottas tuomarien tutkinnassa, voi voi.
Bottaksella on ilmeisesti pätemisen tarve ja siksi virheitä osuu kohdalle - jäitä hattuun niin menestystäkin tulee.