Niin. Että mitä te ootte "himourheilija"/bodaavista tytöistä? Ite joudun harrastuksen takia käymään päivittäin lenkillä, joskus kaksi kertaa päivässä, käyn neljä kertaa viikossa salilla henkilökohtaisen harjotusohjelman kanssa ja uin kolme kertaa viikossa. Sitten vielä neljän kilometrin koulumatka edestakaisin päivittäin joko pyörällä tai kävellen.
Mun koulun pojat vähän ainaki vieroksuu tämmöstä tyttöä. Osa taitaa olla vähän kateellisia, koska ne ei halua hyväksyä, että tyttö voi olla niitä voimakkaampi.
Mutta tosiaan. Mitä te pojat ootte mieltä?
Mun koulun pojat vähän ainaki vieroksuu tämmöstä tyttöä. Osa taitaa olla vähän kateellisia, koska ne ei halua hyväksyä, että tyttö voi olla niitä voimakkaampi.
Mutta tosiaan. Mitä te pojat ootte mieltä?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Noh joo. Toi on vähä kakspiippunen juttu. Riippuu et millanen ihminen on kyseessä. Koska jos ihminen on urheilullinen ja fiksu, ni eihän siinä kummempia, paitsi, että esim meillä lukion liikuntatunneilla kiva kattoo, ku jäät missä tahansa lajis kakkoseks itteäs huomattavast hennommalle tytölle(en siis ole sovinisti, tajuatte varmaan mitä meinaan).
Jos tyttö taas sattuu olemaan ihan täynnä sitä urheiluaan eli ei uhu mistään muusta, ja pitää itseään esim just koululuokan "kuningatterena" ni ei kiitos.
Mun mielestä täytii pitää vaan raja urheilun ja ystävien välillä. Jos pyörit jonku kundin kanssa, ni jos muu ei auta raahaat sen sun kanssa lenkille,salille tms.
Itse haluisin ainakin tyttöystävän, joka on kiinnostunut liikunnasta.
kiinnostaako sinua poika joka urheilee vain katsomalla urheilua teeveestä ja pyöräilee kouluun ja vain sillointällöin tekee jotain pihatöitä ja pelailee kavereiden kanssa kesällä futista? jaksaako sinua kiinnostaa ns. "tavallinen" poika himourheilijapojan sijaan?
Mä en vaadi keltään himourheilemista ja mullakin on muutakin elämässä, ku tuo urheilu. Mutta aattelin, vaan. Ja nyt monet varmaan aattelee, että "joo se on tyyliin semmoenn jumalataon kaappi". Mutta emmä ees mikään kaappi oo. Mä oon lyhyt, vaan 164 pitkä ja painan jotain 52. Eli mäki oon tämmönen pikkuinen, mutta pippurinen, niinku jotku on sanonu.