BKK lentojen Economy-luokassa lipun hintaan kuuluu ruokien lisäksi ruokajuomat (viini / olut), mutta ruokailun ulkopuolella viini ja olut on maksullista. Koskeeko tämä myös Economy Comfort -luokkaa?
Vastaukset 26
- Matti19
Kyllä koskee
- Vastaus33
OK, kiitos, näin vähän ounastelinkin.
- EiOleTotta
Juomisethan ovat ne tärkein osa lentomatkaa,varsinkin alkoholipitoiset.
Voi luoja. - ekonomikomfortti
Ainoa plussa on parempi istuinväli, haittapuoli on lisämaksu 75 egee, sillä pussukalla ei ole käyttöä, no minulla oli niitä näköjään 2 avaamatonta jäljellä.
- EiKöyhäEiKipee
Toisille tuo 75€ on paljon. Ja silti samat ostelee valmismatkoja:)
- matkustajaX10
Ruoan kanssa saa niin paljon viiniä kuin lentokoneessa edes kannattaa juoda.
- älävalehtele
höpöhöpö
- Pellelle
Lapset pois näiltä sivuilta, eikö isä antanut ajaa leikkiautolla? Vai onko lääkkeet jääneet ottamatta?
- cocis
kaikki juomat kuuluu bkk lennoilla hintaan...
- cokkikselle
höpöhöpö
- cocis
perustele, laita linkki jos oot tosiaan eri mieltä....
- Cokkikselle
Lennot Pohjois-Amerikkaan ja Thaimaahan: tarjoilemme alkoholittomien juomien lisäksi olutta sekä viiniä ruokailun yhteydessä maksutta. Muuna aikana kaikki alkoholijuomat ovat näillä lennoilla maksullisia.
Yo Finskin sivuilta. Oletko lentänyt koskaan? Keskustelun ótsikko siis Ecnomy comfort. - kopypaste
Cokkikselle kirjoitti:
Lennot Pohjois-Amerikkaan ja Thaimaahan: tarjoilemme alkoholittomien juomien lisäksi olutta sekä viiniä ruokailun yhteydessä maksutta. Muuna aikana kaikki alkoholijuomat ovat näillä lennoilla maksullisia.
Yo Finskin sivuilta. Oletko lentänyt koskaan? Keskustelun ótsikko siis Ecnomy comfort.mutta et osannu linkittää, kuten pyydettiin,,, kyl mäkin osaan, kato...
.
.
.
.
.
Lennot Pohjois-Amerikkaan ja Thaimaahan: tarjoilemme alkoholittomien juomien lisäksi olutta sekä viiniä ruokailun yhteydessä maksutta. Muuna aikana kaikki alkoholijuomat ovat näillä lennoilla maksuttomia. - Cokkikselle
No, sinä olet sitten oikein tietokoneguru, Oletko lentänyt koskaan, kun osaat vain viisastella, voisit mennä hiekkalaatikolle leikkimään.loppu
- cocis
et silti vieläkään laittanut sitä linkkiä, sinä et guru ollutkaan, luulit tietäväsi asian, oletit !
Loppu
- 009977
"Juomisethan ovat ne tärkein osa lentomatkaa,varsinkin alkoholipitoiset.
Voi luoja."
Mistä olet järkeillyt, että joku pitää juomista lentomatkan tärkeimpänä osana? Ei kysyjä ainakaan niin maininnut.- TämäOnTotta
Sitähän toi aloittaja juuri kysyi,ei mitään muuta. Silloin taitaa olla aloittajalle ja monelle muulle se lentokoneessa juominen pääasia.
Tietyt lentoreitit ovat näitä ongelmareittejä. - suosittelenvoimakkaasti
Ei mitään ongelmaa. Juuri menin ja tulin Turkish Airlinesillä hintaan 300 egee. Palvelu ihan mieletöntä. Hyvää ruokaa ja juomaa niin paljon kuin haluaa. Eikä tarvitse katsella elämäänsä kyllästyneitä suomalaisia ilmatarjoilijoita.
- kohtalähteeannikkitähti
Kyllä Finskin lentoladyt pitää huolen, että economyn puolella ei viinä saa liikaa.
- valvojasiivotkaasivuja
No nyt on lasten nukkumaanmenoaika
- kysymys_
Oletko työtön, syrjäytynyt vai jälkeenjäänyt? Saatko suurtakin sisältöä elämääsi tällaisesta tyhjänpäiväisestä paskanjauhannasta?
- karhu111
kaikki on ilmaista pitkillä lennoilla, ja piste, tutrha vetää trollii tänne
- honkkari
Bankokin reitttilennolla economy-luokassa saa viiniä tai olutta ns. kaksi kaatoa ruokailun yhteydessä. Näin on ollut vuosi kausia. Esim. Hong Kongin lennoilla miedot alkoholit on ilmaisia koko ajan. Esim. SASin lennoilla Hong Kogin reitillä kaikki alkoholi on maksullista, myös ruokajuomat.
- kossuakehiin
Thaimaan ja Nykin lennoilla on örvelletty eniten (suomalaiset ja itänaapurit asialla) siksi näin nykyään. Sitä saa mitä tilaa (vai saako enää? :D
- lento
Empä tiedä mikä on syynä, Honkkarin lennoillakaaa ei ilmaista alkoa ollut. Ei ainenkaan suomalaisten ei venäläisten vika. Venäjää en sanakaan kuulut ja suomea vain itseni ja mieheni suusta. Kyllä lentoyhtiöt karsii kaiken mahdollisen pois ja laskuttaa kaikesta ylimääräisestä mistä voi.
Eiköhän se ole muut tekijät kuin viina kun lento valitaan. Iselläni lennoaika ja hinta, painottuen vahvahvahvasti ensinmäiseen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t971175Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️85912Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää237890- 54744
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien75727Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞34642- 58609
- 42582
Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh29567Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä30555