Myllykiventien vuokratalot

Millaisia ovat asua ja elää? Onko rauhallista ja saako öisin nukkua vai pitääkö kestää bileitä? Entä turvallisuus?
9117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei ole niissä taloissa rauhallista todellakaan. Asuu paljon kouluikäisiä kakaroita jotka viikonloppuisin pitävät bileitä kun vanhemmat ovat poissa. Turvallisuudesta en tiedä, mutta eiköhän yöaikaan sielläkin ole samanlaista kuin muissakin vuokrataloissa eli hörhöt liikkuu.

Äänestä

Enpä todellakaan suosittele. Ei kai sinne hörhöjen joukkoon nyt kukaan ihan normaali ihminen haluaisikaan muuttaa.

Äänestä
  • Asuin muutamia vuosia sitten Myllykiventiellä ja enpä sitä aikaa lämmöllä muistele. Yläkertaamme muutti perhe jonka kakara oli todellakin ongelmista suurin sillä hän terrorisoi koko taloa. Muuten kyllä oli rauhallista poislukien tappeluita joita eräässä asunnossa käytiin aika usein.

    Äänestä

  • Olen asunut kolmessa eri kaupungin vuokratalossa ja ainoastaan Karvetissa on ollut kunnon kuri. Muissa ei olla välitetty mistään yhtään mitään

    Äänestä

Kuri on todellakin ihan helevetin kova siinä talossa! Itse lensin ulos todella nopeasti kun vähän öisin biletin. "lappuliisan" lappuja jos ei kunnioita niin häätö tulee 100 varmasti

Äänestä
  • Jos minä laittaisin asuntoni vuokralle kaupungin vuokrataloon niin latelisin asukkaalle säännöt joita minun kämpässä pitäisi noudattaa. Eikös yleensä säännöt laadita asukkaan ja vuokralaisen kesken eikä kaupungin.... Eihän kaupunki voi vaatia esim ettei asunnossa saa tupakoida, mutta vuokranantaja voi sellaisen säännön hyvin mainita vuokralaiselle

    Äänestä

  • Noinhan sen pitääkin mennä,
    "Kuri on todellakin ihan helevetin kova siinä talossa! Itse lensin ulos todella nopeasti kun vähän öisin biletin. "lappuliisan" lappuja jos ei kunnioita niin häätö tulee 100 varmasti"
    Onko lääkitys varmaan kunnossa.

    Äänestä

10 vuotta asuneena sanoisin , että hyvinkin rauhallista.En ole kertaakaan herännyt , että talossa juhlittaisi tai kun olen parvekkeella ollut tupakalla en ole kuullut naapuri taloista mitään meteliä.

Äänestä

Jos joutuu muuttamaan vuokrataloon niin silloinhan pitää olla varautunut siihen että öisin saattaa olla rauhatonta ja jos menet asiasta huomattumaan niin veitsi tai nyrkit heiluu. Joten AINA kannattaa selvittää ennen vuokralle muuttoa että talossa on asukasyhdistys.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Myllynkivi kirjoitti:

Millaisia ovat asua ja elää? Onko rauhallista ja saako öisin nukkua vai pitääkö kestää bileitä? Entä turvallisuus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu