Poliisi ei ottanut vakavasti Harri Niskasen

rasimisraporttia ja tässä nyt tulos: Vaasassa tapahtunut Suomen ensimmäinen rasistinen ja vihamotiivin sisältävä murha. Luulenpa että murhaaja on eräs vaasalaisia.infossa kirjoittanut henkilö. Taisi käyttää siellä nimimerkkiä "asiantuntija"

http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/poliisin-tietoon-tuli-ensi-kertaa-rasistinen-vihamotiivin-sisaltava-murha/5534256
991
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Minua ei ole koskaan tuomittu murhasta tai muusta sellaiseta rikoksesta joka johtaisi vankeustuomioon. Tähän tuomitsemattomuuteen saattaa osaltaan vaikuttaa se, etten ole koskaan tehnyt mitään sellaista rikosta.

Koitas provota vähän paremmin, että saadaan vähän keskustelua aikaan. Lisäksi voisit infon historiasta tarkistaa minun kantani rasismiin ja viharikoksiin.

Äänestä
  • Pahoittelut! Rasismiraporttiin liittyvää ketjua ei enää saatavilla, joten pakko uskoa, että muistini pettää tässä kohdin.

    Äänestä

  • voi_voi_kauhiaa kirjoitti:

    Pahoittelut! Rasismiraporttiin liittyvää ketjua ei enää saatavilla, joten pakko uskoa, että muistini pettää tässä kohdin.

    Se on kyllä minulla ja monella muullakin kopioituna, niinkuin monet muutkin mielenkiintoiset jutut.

    Äänestä

  • Tähän on tultu, että viestiketjun aloittaja saa kirjoittaa ihan mitä sattuu vailla minkäänlaista totuuspohjaa. Kaikki vaasalaiset tietävät kuka tuon rasistisen murhan takana on, joten myös sen pitäisi olla tiedossa ettei hän koskaan ole kirjoittanut kyseisille sivuille. Tuskin muuhun kuin omaan fb-profiiliinsa. No viittasihan uusi julkisen sanan neuvoston puheenjohtajakin tähän MV-tyylisen epätotuuksien levittelyyn. Tällainen ei kuulu sananvapauden piiriin, vaan kirjoittaja pitäisi saattaa edesvastuuseen.

    Äänestä

  • vituttaako vituttaako , kuuntelen?

    Äänestä

  • nettipoliisi kirjoitti:

    Tähän on tultu, että viestiketjun aloittaja saa kirjoittaa ihan mitä sattuu vailla minkäänlaista totuuspohjaa. Kaikki vaasalaiset tietävät kuka tuon rasistisen murhan takana on, joten myös sen pitäisi olla tiedossa ettei hän koskaan ole kirjoittanut kyseisille sivuille. Tuskin muuhun kuin omaan fb-profiiliinsa. No viittasihan uusi julkisen sanan neuvoston puheenjohtajakin tähän MV-tyylisen epätotuuksien levittelyyn. Tällainen ei kuulu sananvapauden piiriin, vaan kirjoittaja pitäisi saattaa edesvastuuseen.

    En puolusta aloittajaa, mutta voiko näistä nimimerkeistä tunnistaa jonkun ihmisen oikeasti? Jos ei esim. "asiantuntija" nikkiä voi tunnistaa, ei voi olla kyseessä mikään edesvastuuttomuus tms. Ilman tunnistettavaa henkilöä, nämä ovat vain virtuaalisia sepustuksia, ei enempää, ei vähempää.

    Äänestä

Aika vähän täällä Suomi 24-Vaasa-sivulla on asiaa. Enimmäkseen örinää ja höpöhöpöä. Mitään ei pidä ottaa vakavasti. Ihmiset ovat ja saavatkin olla lapsellisia änkyröitä. Suokaamme se heille.

Äänestä

Tässä tämä niskavillan raportti , kukahan tämänkin maksoi menikö kaupungin piikkiin.
file:///C:/Users/HP/AppData/Local/Microsoft/Windows/Temporary Internet Files/Content.IE5/6O6UVNES/kriittinen_raportti.pdf

Äänestä

Tässä "ensimmäisessä" rasistisessa murhassa mustalainen tappoi 60-valkoisen ohikulkijan.

Ja Rainer koivisto tuksin on kirjoittanut mitään yhtään mihinkään. Tuosta voit lukea kuinka hyvin mustalaiset hallitsevat äidinkielen:

http://keskustelu.suomi24.fi/t/12810498/kuka-tuntee-laihian-mustalaisia

Niin että painu veehen siitä höperihtimästä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voi_voi_kauhiaa kirjoitti:

rasimisraporttia ja tässä nyt tulos: Vaasassa tapahtunut Suomen ensimmäinen rasistinen ja vihamotiivin sisältävä murha. Luulenpa että murhaaja on eräs vaasalaisia.infossa kirjoittanut henkilö. Taisi käyttää siellä nimimerkkiä "asiantuntija"

http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/poliisin-tietoon-tuli-ensi-kertaa-rasistinen-vihamotiivin-sisaltava-murha/5534256

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu