"ketkut"polkkaa ABC:lle

Onko totta tuo, että kevyenliikenteen tila ollaan muuttamassa, moottorikelkkareitiksi?
Tästä on kyllä jo otettava kiinni jottei muutama rahanahne päätä koko kylän asioista.
missä me vanhemmat ihmiset ja lapset ja kaikki jalankulkijat kuljetaan kun kylän kaunein reitti muutetaan moottoritieksi?
Onkohan päättäjillä nyt selkärankaa sanoa ei mokomalle typeryydelle.
6250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei mene läpi,joku roti sentään pitää olla.Käykööt pensat kävellen!

Äänestä

Onhan entisellä sellillä kylmäasema , siitähän saa kortilla ja rahalla pentsiiniä.
Yhäkkö näitä muutamia pitää kunnan elättää?
Eikö riitä jotta työpuvutkin on osaksi kunnan maksamia?

Äänestä
  • Ohhoh, minäkin alan kelkkailemaan, jos kunta elättää. Saankohan kelkkailupuvusta ylä- vai alaosan?

    Äänestä

Kunnanjohtajan esitys: Kunnanhallitus lähettää Taivalkosken kelkkailijat ry:n esityksen teknisten palvelujen ja teknisen lautakunnan valmisteltavaksi.

ed. mainittua asiaa on käsitelty hannankullituksessa ja se on selvä, että reitti tulee. Siihen malliin ketkut asian valmistelee. Päättäjillä ei ole selkärankaa laittaa hanttiin, koska heidän tulee nauttia virkamiesten luottamusta, mielistellä ja siipeillä.

Äänestä

Boikottiin koko paikka jos tämmöinen hyväksytään..montakohan yliajoa tulee.

Äänestä

Elekää nyt missää kummassa luulko, että kunta muka oisi ponsoroimassa mittää kettää yrittäjiä olemassa TEEkoskella, ei voi olla . Ei varppina oo ostettu, eikä osteta mittää työasuja ja pukuja olemassa käyttöön niin niin ja joo joo. Pittäähän se omahi lehmä jossaii ojassa olla..kaikki siitä hyötyy lopulta, vai mitä?? Ketkut on ketkuja, mutta (epä)rehellinen työ son ,joka kannatta myös Tapitsulla...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jalankulkija kirjoitti:

Onko totta tuo, että kevyenliikenteen tila ollaan muuttamassa, moottorikelkkareitiksi?
Tästä on kyllä jo otettava kiinni jottei muutama rahanahne päätä koko kylän asioista.
missä me vanhemmat ihmiset ja lapset ja kaikki jalankulkijat kuljetaan kun kylän kaunein reitti muutetaan moottoritieksi?
Onkohan päättäjillä nyt selkärankaa sanoa ei mokomalle typeryydelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu