Meikäläisellä on tulossa Gatwickissä vaihto, vaihtoaikaa 3h ja siinä ajassa tulisi siirtyä Terminal S:tä terminal B:hen. Miten vaihto onnistuu käytännössä. Tämä on ensimmäisiä vaihtoja jota olen tekemässä itse.
Tämän lisäksi minkälaisia ravintoloita, kahviloita tms. Gatwickin kentältä löytyy? Onko jotain hampurilaisravintolaa tms. jossa voisi syödä halvalla ja saisi vatsan täyteen.
London Gatwick
7
229
Vastaukset
- Noviisimatkaaja
Olen saanut karttaa tutkimalla ja internetistä ohjeita lukemalla selville kuinka S:stä siirrytään B:hen, mutta minkälaisia ravintolouta Gatwickillä on?
Terminal B:ssä sijaitsevia ravintoloita kyseilisi ennen kaikkea. Minkä hintatasoisia paikkoja siellä on? - Noviisimatkaaja
Arvostaisin mikäli jollain kentällä käyneellä olisi hetki aikaa auttaa. Kyselen nyt siis Gatwickin North-terminaalin ruokapaikoissa. Onko iso terminaali?
- mdmdmmdm
Uskomatonta avuttomuutta. Löysin googlen avulla terminaalin ravintolat n. 30 sekunnissa. Oletko varma että pärjäät yksin lennoilla ja matkalla? Ylipäätään pidemmillä lennoilla hampurilaisroskaruoka ei ole suositeltavaa syömistä.
- Noviisimatkaaja
mdmdmmdm kirjoitti:
Uskomatonta avuttomuutta. Löysin googlen avulla terminaalin ravintolat n. 30 sekunnissa. Oletko varma että pärjäät yksin lennoilla ja matkalla? Ylipäätään pidemmillä lennoilla hampurilaisroskaruoka ei ole suositeltavaa syömistä.
Juu no sain kyllä itsekin selville, mutta kyselen myös täälläkin kuinka toimia, mikäli joku on tehnyt täällä saman vaihdon. Omaa kokemusta vaihtolennoista ei ole.
- perrito
En ole kentällä vielä käynyt eli en osaa auttaa mutta olethan vieraillut jo tässä linkissä..?Siitä löytyy ne kentän syömispaikat.
http://www.gatwickairport.com/at-the-airport/shopping-eating/restaurant-directory/
Siten kun kentällä käyt niin voisitko kertoa lyhyesti lisää,meillä on myös siellä vaihto helmikuussa ja aikomus on kentällä myös ruokailla..?
Luulisi että asia kiinnostaisi muitakin kun Norwegian kenttää käyttää.- Noviisimatkaaja
Joo olen linkissä vieraillut. Itselläni myös alkuvuodesta matka ja juuri siksi neuvoa kysyinkin.
- skotlantiin
olen itsekkin vaihtamassa terminaalia joulukuussa. Saavun eteläiseen ja lähtö eteenpäin pohjoisterminaalista enkä ole aiemmin ko kentällä ollut. Olenko ymmärtänyt oikein, että terminaalista täytyy poistua ulos josta lähtee "juna" terminaalista toiseen? Kysyisin siis käytännön neuvoa terminaalista toiseen vaihtoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä292955- 1191225
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu6987- 58951
- 66915
olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26887Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.65834Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä37830Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu160826Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75774