Meitsi tuntee söpis viboi!
Sää oot tääl!
eksookki
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Uuh..mäkin tunnen!! Miten hyvältä ne tuntuukaan! Ihan <3!
oon mä, hyssss
Ketä sie etsit?
Vibas menee harhaa. Söpöilyt on söpöilty. Veetuttaa oma ranne...Se on rikki? :(
Toimii, mutta rasituksessa kipeytyy. Monta päivää tosi kipeä, ei voi kiertoliikettä tehdä, ei nostella raskaita. Viimeksi läsähti kahvit lattialle,kun luulin pysyväni kantaan kahvikupin siinä kädessä. Siivoiluksi meni.
Muutama päivä kättä/rannetta rasittamatta niin se oli taas kunnossa, kunnes taas lopetin sen käden käytön varomisen ja aloin taas käyttään sitäkin normaalisti. Uudelleen kipeytyi samalla tavalla. Tämä x 3.
Nyt taas niin kipeä että alan jo taipumaan siihen että ehkä sinne lääkäriin kuitenkin... Voisin sanoa "oivoi, jokin meni nyt rikki" vai miten tämä sivusto nyt herjaili tossa äsken.
Tai sitten kiva palsta kansa joka tietää aina kaiken paremmin kirjoittajasta kuin kirjoittaja itse, voisi käyttää hyödykseen erinomaista lahjakkuuttaan ja toimia minulle netti lääkärinä. Kertoa mikä kättäni vaivaa ja miten saan sen kuntoon ilman lääkärissä käyntii.
Säähä tänää oikee päivänsäde. XD Lekurii.
No paras, mihin mä palstan kautta pystyn, on vain koittaa tsempata molempikätisyyden opettelua.
Mä voisin irlin puolella ehkä olla hyödyksi...mutta mä en kehtaa sanoa miten, kun siitä tunnistaisi mut, ja sen asian järjestäminen on vissiin vähän hankalaa muutenkin.
Mut ehkä mä voisin edes koittaa puhaltaa siitä pipin pois.
Puuuuuuhhhhh!!!!!
Tepsikö ollenkaan? Ainakin kännykän näyttö meni ihan huuruun!
Ei .. Kai sitä lääkäriin. Ei käsipuolena voi paljoa tehdä..
Oma ensiapu on ollu tulehduskipulääkettä, kylmägeeliä/jääpussia sekä välillä tukeminen sidoksella niin että se estää liiat kiertoliikkeet, koska jokin tulehduksellinen/rasituksesta johtuva vika kyseessä. Luita ei ole poikki/murtunut. En ole kaatunut eli ei ole venähtänyt ei rävähtänyt..
Siihen mun taidot loppuu. Enempää en sitten osaa tehdä asialle itse.
Harmi! Täältä on kai niin pitä matka, että mun höökiminen ei taida kerralla tepsiä. Onnea kuitenkin matkaan ja toivottavasti lääkäri osaa autella. Mä voin puhaltaa sillä välin joka ilta sinne suuntaan onnen puhalluksen, jos se toimisi kuurina ollenkaan.
Varmaan toki tiedätkin, ja en voi suositella jatkuvasti käytettäväksi, mutta kuulemma tulehduskipulääkekin kannattaa ottaa kerrassaan viikon kuurina ja pari kolmekin kertaa päivässä, että saa sitä tulehdusta rauhoittumaan kunnolla.
Eiks sul oo 11 senttii paksu ranneki, et ei se paljoo jaksa painoo kannatella yhdel kädel?
13 cm. Mutta käsivoimat on heikot ja siksi varmaan käsillä paljon tekeminen ja toistuvat liikkeet, voimakas rasitus on jonkun tulehduksen tai rasituksellisen vamman saanut aikaan. Pitäisi voimistaa enemmän käsilihaksi. Heikot lihasvoimat käsissä varmaan saanu aikaan jollain tavalla tuon. Arvailen näin..
no jooh :) ♡
Kukas se meitsi on? Tällä on aika paljon meitsejä - mutta söpis viboi!?