Nolo veli kysymys

HuolissaanOleva

Onko siinä rikos jos ehotan omalle veljelleni että voitasko me runkata yhdessä? Rankkaa kun kumpiki yrittää tekee salaa. Mutta jos tekisi yhdes nii rikkooko jotai lakiin? Jos niinen ees Ehdota.

2

81

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyhhyik

      kyllä se ihan laillista on runkata kahdestaan jos molemmat suostuu, mutta onhan toi saatana kumma että pitäis veljen kanssa runkata kyl noi hommat pitäis ihan omissa oloissa tehdä

    • Jos ikäeronne ja/tai ero henkisessä kypsyydessänne on suuri ja vähintään toinen on alle 16-vuotias, niin sen vanhemman osapuolen kohdalla se voisi joissain tilanteissa olla rikos nimeltä lapsen seksuaalinen hyväksikäyttö.

      Eikä veljen seurassa runkkaamisessa mitään pahaa ole. Jos esim joutuu jakamaan huoneen, niin yksinkertaistaahan se asioita hieman. Jos molemmat nauttii siitä, niin ei se silloin ole väärin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      42
      2106
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      170
      1868
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1310
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1140
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      91
      895
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      879
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      839
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      43
      836
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      31
      763
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      54
      681
    Aihe