Olen 17v tyttö, en ole ikinä harrastanut seksiä. Olen aina ollut kiinnostunut miehistä romanttisesti, mutta seksi ei kiinnosta lainkaan. Ajatus seksistä miehen kanssa suorastaan inhottaa. Naisten kanssa sen sijaan voisinkin harrastaa seksiä, eli naiset kiinnostaa vain seksuaalisesti ja miehet vain romanttisesti. Mitä tämä tarkoittaa?
hetero? Bi? Mikä?
fghiibxaaköb
567
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Heteroromanttinen lesboseksuaali
Naista joka on homoseksuaali kutsutaan lesboksi. Tuollaista sanaa ei vain ole.
Sellainen bi-seksuaalisuuden muoto, jossa romanttiset tunteet kohdistuu toiseen sukupuoleen ja seksuaaliset toiseen. Joskus tuolla ryhmät-lesbogaybi-bi -palstalla oli puhetta tuosta hieman ongelmallisesta tilanteesta.
Tai sitten vain ei vielä kiinnosta ja kiinnostus joskus herää. Elä stressaa. Tee mikä tuntuu hyvältä.
Varmaan sopisit mulle tyttöystäväksi, koska itseäni ei kiinnosta seksi lainkaan (olen kai aseksuaali). Minua ei haittaisi vaikka kävisit panemassa jonkun muijan kanssa ;)
Rekkalesbossa lienee nuo molemmat puolet. Etsi sellainen kaljupäinen, maskuliininen ja isokokoinen "satuilija",joka iskee tarinaa ja se eroottinen lataus on sitten siellä lesbon housuissa.