Sipilä on menettänyt kasvonsa

Mutta eipä niissä ollut paljon menettämistäkään.
261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Totta.Epämiellyttävä,pälvikalju ja luihun näköinen huijari.

Äänestä

Niin pääsi käymään. Sipilä sai huijattua monia hallitusneuvottelujen ajan pitämällä joka päivä tiedotustilaisuuden, jossa kerrottiin vain neuvottelijoiden seuraavan päivän kokoontumisaika, ei mitään todellista asiaa. Jopa tasavallan presidentti innostui sanomaan, että nyt tuntuu olevan tekemisen meininki.

Vähitellen alkoi into laantua, kun Sipilä ei toteuttanutkaan yhtään mitään, vaan siirteli itse asettamiaan päivämääriä eri päätöksille ja perui hätäisesti kyhätyt ehdotuksensa, kun hänelle kerrottiin, että ehdotus on aivan järjetön.

Nyt Sipilä teki viimeisen temppunsa uhittelemalla, että kaataa oman hallituksensa, mutta ei pitänytkään sanaansa. Sipilä ei voi enää toimia tässä eikä uudessa hallituksessa. Eihän kukaan voi enää luottaa hänen sanaansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rxnk22 kirjoitti:

Mutta eipä niissä ollut paljon menettämistäkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu