Vuorokausi vaihtui, missä on Sipilä?
"Lähtee aamu, lähtee ilta, vaan ei tule Sipilän Juha".
"Lähtee aamu, lähtee ilta, vaan ei tule Sipilän Juha".
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Näinhän se on,Kepun Jaakko de la Gardie.
Persulandia tulossa :)
Sipilän puheet ovat täyttä scheissea. Kiukutteleva kakara asettaa aikarajan toisensa jälkeen, mutta ei koskaan vedä johtopäätöksiä. Jos on kerran oikeassa uusien vaalien kautta tekemään hallintohimmeliä.
Eli sipiläkö lähti ja hallitus kaatui.
Näin se polleeena uhosi päämärkänä,kumminkin media on hiljaa,no nyt jääkin aamu uutisiin nähtäväksi ,onko keskustapuolue huijari puolue (kusettaja) vai pitikö sanansa,äänestän kyllä jos on sannansa mittainen muuten ei hyvä heilu keskustalle.
Se olisi maan petos mikäli keskusta jatkaa,kai ne muutenkin joutuvat kenttä oikeuteen maan rajojen aiki pitämisestä.
Toivotaan että putin määrää meillä jo huomenna.
Eiköhän siellä ole jo neuvottelut neuvoteltu ja siirrytty viileiden juomien pariin. Hesarin, Maikkarin ja Hesarin toimittajat odottakoon kadulla aamuun asti.
Veikkaan että Sipilä on eksynyt Helsingissä matkalla presidentinlinnaan.
Tai hän neuvottelee Suomen myymisestä amerikkalaisille sijoittajille.