Hankkikaa elämä!

Onko muualla kuin Petäjäveden Kuivasmäessä yhtä kateellista porukkaa?
Jaksavat valittaa mm.lietteen ajosta ja muutenkin arvostella maanviljelijöiden elämää. Moni ei edes tiedä mitä on fyysinen työ, ja mitä on olla siinä kiinni 24\7\365
Hankkikaa elämä!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eipä ole kyseessä kateus VAAN toisten talojen maiden ympäristöjen sotkeminen ajamalla tätä lietepaskaa yötä päivää joista valuu tätä paskaa toisten tonteille ja kaivoihin. Mutta kyllä se vielä loppuu kun valokuvataan ajaminen ja ilmoitus korkeimalle taholle useamman kerran.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


milasa kirjoitti:

Onko muualla kuin Petäjäveden Kuivasmäessä yhtä kateellista porukkaa?
Jaksavat valittaa mm.lietteen ajosta ja muutenkin arvostella maanviljelijöiden elämää. Moni ei edes tiedä mitä on fyysinen työ, ja mitä on olla siinä kiinni 24\7\365
Hankkikaa elämä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu