Voiko olla menkat kun välillä koskee mahaan?

Nii että voiko mulla olla menkat alkamassa kun välillä koskee mahaan mutta ei oo kuitenkaan mitään vuotoo?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Riippu ihan millasta kipua on ollut. Voit vaikka mennä kysymään sinun äidiltäsi, koska hänellä on alkanut (sinulla alkaa todennäköisesti samoihin aikoihin.) Et myöskään maininnut, onko sinulla ollut jo muita murrosiän merkkejä esim. valkovuotoa tai rinnat alkaneet kasvaa, jos on ensimmäiset kuukautisesi voivat hyvinkin alkaa pian. Tsemppiä! :)

Äänestä

Luultavasti on , mutta kannattaa odotella ne alkaa silloin kuin alkaa.
Kannattaa puhua äidin , isosisko tai jonkun muun sinua vanhemman naisen/tytön kanssa.

Äänestä

Mulla alkaa varmaan kohta..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


11v.tyttö kirjoitti:

Nii että voiko mulla olla menkat alkamassa kun välillä koskee mahaan mutta ei oo kuitenkaan mitään vuotoo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu