Kun se on liian kallista. Ainakin kolmas auto pois. Kannattaas kansainvälisen autoliiton tutkia, mitä niissä on huijattu.
vw luopuu rallista
13
53
Vastaukset
- oletkoHiemanTyhmä
Ralliautot tutkitaan joka kerta ja joka rallin jälkeen.
- TurboHuijari
Toyotahan potkittiin ulos rallista nimenomaan huijamisen takia. Häväisty ja pitkä kilpailukielto. Ei ole Toyota vieläkään kehdannut palata ralliin.
- Kysyvä
laitatko linkin tästä väitteestä?
- Mämmi_Tokinen
VW lopettaa emoyhtiön konkurssin vuoksi WRC sarjassa.
Lisäksi taustalla oli pelko siitä kun Japanilaiset aikoo takaisin WRC luokkaan ei VW:lle katsota jäävän mahdolisuuksia menestymiseen.
Toyotan tallipäällikkönähän on aloittanu Tommi Mäkinen. - Visavinkuu
Lahjakortteja aletaan jakelemaan jenkeissä
http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1446949400941.html - vatasetko
Vakio polot tulee tilalle litran mosalla, aja siinä ny rallya!
- VOLOVOLO-HOLOHOLO-URPO
Paskaa kaikki trollaus
- JJveneilijä
Ja WV luopuu formuloistakin.
- näläkävuosi
Makkaratehtaan säilyttää?
- Jospa_Vw
näläkävuosi kirjoitti:
Makkaratehtaan säilyttää?
onnistuisi makkaranteossa paremmin kuin autojen. Sielläkin on tosin tarkat vaatimukset laadulle. Jos kerran autoissa huijattiin, miksei myös makkaran kanssa.
- humssissta
Tai saksa olla todella paska maa, kaikki näyttää menevän päin veet'...
- tojotrolli
Joo vois sen kolmannen auto ottaa Vw:ltä pois, kun kyllästyttää sen ainaiset kolmoisvoitot.
- HaluaaTietää
Milloin VW on kolmoisvoittanut rallissa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki1943538Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen123190Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä632499Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92145Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling411950Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.61868Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue401698- 901581
- 721133
- 741120