Työtön on maksuton työnantajalle jos haluaa teettää työtä näitä on kuntouttava työtoiminta työkokeilu jne.maksutonta työvoimaa kannattaa käyttää
Työtön on maksuton työnantajalle
Khuiil
23107
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Maksa vitulle
Joop.
Jep.
Niin on.
Hullu enää mitään palkkaa nykyään maksaa kun on niin paljon työttömiä hyväksikäytettävänä. Parhaita ovat naiivit nuoret jotka ahkeroivat ilmaiseksi kun vähän puoliksi lupailee työpaikkaa mitä ei ole koskaan tarkoitusta edes antaa. Tietysti kelpaavat myös vanhemmat ja katkeroituneet työttömät jotka suostuvat orjaksi enää työkkärin ruoskimana, koska ilmainen orjatyövoima on kuitenkin aina ilmaista.
Jep.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Orjuus
Orjuus on ihmisen pitämistä toisen ihmisen tai valtion omaisuutena pakkotyössä.
Pakkotöistä voi kieltäytyä.
Orjuus on samaa kuin pakkotyövelvoite, eli et saa mitään mistään jos et mene työharjoitteluun, ja sitähän käytetään härskisti hyväksi!
Jep.
Jos joudut orjatyöhön, vetelehdi vaan , äläkä tee mitään mitä käsketään. Ellet saa palkkaa, ei tartte tehdäkkään mitään.
Orja hommia vaan laajennetaan 2016 alkaen useampi työtön joutuu orjaksi kuntouttava työtoiminta on sitä sakkomaksua tällä siirretään luukulta toiselle tämä on työttömien pimputusta syrjäläinen juontaa kuntakokeilu n saavutuksia kulttiksella mitenkä työtön kuntoutuu ja elämänhallinnan kohdilleen työttömän talous ei kohene ollenkaan palkkatuella ja kuntouttava työtoiminta. Päin vastoin työmarkkinatuki laskee lääkekulut lääkärissä käynnit kallistuu vuokrat sähkö nousee tälläkö syrjäläisen mukaa pärjää sosiaalitoimisto on kyrpäinen paikka vaikeasti työllistyvät siirretään pakolla kunnille sinne kyrpäisee paikkaa jotta saavat orjittaa ja hyväksikäyttää kuka ei onnistu saamaan oikeata työtä avoimilta työmarkkinoilta
Niinhän se on, että jos ollaan maksavinaan, niin silloin ollaan tekevinään!
Jep.
Kun ei tee mitään niin ei tule tehtyä virheitäkään.
Jep.
Ja laiskan nimen saa vaikka ei tekisi mittään!
työtöntä vituttaa kun värvätään ilmaiseksi karenssin uhalla 9 euron pillu ja mulkku vaikeasti työllistyvät mulkkuhommiin sitä riittää
Menkää syrjäläisen vittu reikää nuolemaan sitten laitetaan vittu reikäänsä 9 euroa
Up.
Näinhä se menee. Ei tarvi oileasti palkata ketään kun on ilmaistyövoimaa.
Afrikasta haalitaan lisää orjia.
Koskahan ne kaikki pannaan orjatyöhön.