Hei, kertokaas miten ootte menny krapille? Suoralla lennolla (kallis)? Vaiko bangkokin kautta? Paljonko suunnilleen maksaa? Ja Millainen on thai lentokone....
Paras tapa matkustaa
15
174
Vastaukset
- kuisti
Bkk-Phuket-Taksi Aonang -13.Suora lento -15.Bkk-Krabi Bangkok Airways n.60e -16 Air Asia varmaan vähän halvempi,mut kentän vaihto.
- UseinMennytVälin
Finnairilla on päivittäin lentoja ympäri vuoden Bangkokiin ja sieltä Bangkok Airilla Krabille noin kahden tunnin vaihtoaika ei kentän vaihtoa, lennot maksaa noin 800 kun varaa riittävän ajoissa. Sesonki aikana suoralla reittilennolla Finskillä 850euroa. Halvemmallakin pääsee mutta Bangkokissa kentän vaihto Don Muangille. Finnairilla ja Bangkok Airilla code share yhteistyö, eli molemmat AY lentoja samalla lipulla.
- kuisti
UseinMennytVälin kirjoitti:
Finnairilla on päivittäin lentoja ympäri vuoden Bangkokiin ja sieltä Bangkok Airilla Krabille noin kahden tunnin vaihtoaika ei kentän vaihtoa, lennot maksaa noin 800 kun varaa riittävän ajoissa. Sesonki aikana suoralla reittilennolla Finskillä 850euroa. Halvemmallakin pääsee mutta Bangkokissa kentän vaihto Don Muangille. Finnairilla ja Bangkok Airilla code share yhteistyö, eli molemmat AY lentoja samalla lipulla.
Mielestäni Finnairin ja Bongkok Air code share yhteistyö on päättynyt,alkoivat lentää suoraan Krabille!
- OikeaaTietoa
Olet väärässä Finnarilla on Bangkok Airin kanssa code a share sopimus.
- CodeShareBangkokAir
kuisti kirjoitti:
Mielestäni Finnairin ja Bongkok Air code share yhteistyö on päättynyt,alkoivat lentää suoraan Krabille!
Finnair ei lennä Krabille kuin talviaikana suoralla lennolla, eikä silloinkaan joka päivä. Bangkok Airilla Suvarnabumilta codeshare lennolla pääsee Chian Maihin, Krabille Phukettiin ja Samuille.
Alla linkki todisteena samuin lennosta
http://www.flightstats.com/go/FlightStatus/flightStatusByFlight.do?id=625785311&airlineCode=AY&flightNumber=6271&utm_source=34b64945a69b9cac:4e54f19d:1410b479503:-6584&utm_medium=cpc&utm_cam
- KELIkuinKERAVALLA
Krapille pääsee ihan kävelemällä tai uimalla tuuspyy-järveä, lennellä ei tarvii ollenkaan
- amaran
Juu mikä on krapi???
- ihanaJAharmi
Krapin rannassa oleva savusauna on hieno paikka, mutta järven paskainen ja leväinen vesi ei houkuttele vilvoittelemaan veteen.
- ReissuPainaaPäälle
Finskin suorat Krabille jouluksi alle 900 e. Eipä oikein kannata lähteä koukkimaan BKK kautta ellei kaupungille shoppailu- tai muuta asiaa..
- HuhtikuussaItse
Totta, mutta ei sesongin aikana tuo Finnair/Bangkok Air toimiva yhdistelmä.
- vinkkusieppo
Lenot helmikuussa helsinki-bangok 745€ ja siintä krabille 86€ meno-paluut.
- ijhgtyl
Parhaillaan täällä finnmatkojen suorat lennot tarjouksesta 475e m-p.
- halbamatkaaja
Huh kun kallista. Helmikuussa oli kahden viikon reissu 295 eur.
- äläjauhaPeetä
No ei varmasti ollut!
- Beenthere_donethat
Onhan näitä pohjahintoja nähty joka talvi. Ovat tietty aivan viime hetken peruutuksia ja hintoja pudotellaan lähtöpäivänä tappiin asti jos paikat ei oo myyneet. Ei ole siis millekään perähikiästä tai -kammarista lähtevälle vaan pitää asustella aika lähellä kenttää ehtiäkseen. Jos on siis ylipäänsä hermoja odotella hintojen pudotusta riittävän kauan. Riskipeliä, joskus kannattaa joskus paikat menee nenän edestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3112814Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3011443- 1081271
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831261Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991255Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581205- 481095
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi761007Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24921- 33817