jos kissa on villi ja roikkuu tapeteissa ja on "sekopää" muutenkin!!?kissa on noin vuoden ikäinen.
auttaako feliway?
.....
3361
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tuohon kissan riehakkuuteen en sitä ole kokeillut, vaikka meilläkin kohta 8 kk:tta vanha ERITTÄIN vilkas kissa. Kokeilin Feliwayta autossa matkustamiseen kun tuo meidän kisu huutaa kun leijona autoillessa. Se rauhoitti ehkä hieman, ainakin aluksi, mutta ei kuitenkaan mielestäni vastannut odotuksia. Olin nimittäin kuullut että rauhoittaa hyvin. Vaikuttaa varmasti eri tavalla jokaiseen kissaan. Kannattaa varmaan kokeilla. Tulee ainakin halvemmaksi tehotessaan kuin uudet tapetit.
...voisi auttaa virikkeiden lisääminen. Tuon ikäiseltä kissalta löytyy energiaa, mutta jos ei ole mitään mihin sitä purkaa, kissa tekee sen kiellettyihin huonekaluihin ja tapettiin.
Itse ostin juuri tänään materiaalit 2- metriseen seinään kiinnitettävään kiipeilyseinään, johon tulee pari kolme nukkumatasoa. Kissat rakastavat kiipeilyä ja korkeita paikkoja - kun tämän pitää mielessä, se auttaa jo paljon. ;)
mimmosen raapimis/kiipeilytelineen tait kisulle? olis ihan kiva saada vähän vinkkejä kun itsekin meinaan sellaisen tehdä. otitko ohjeen jostain vai vaan omasta päästä?