Vain Perussuomalaiset voi auttaa meitä!
Perussuomalaiset on paras!
Ilpo.H
2977
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Olen samaa mieltä.
Vieläkö perussuomalaiset on olemassa,toivottavast ei
suomeen tarvitaan nydemokrati tyylinen toimija.....
- paavisoinin aika on jo ohi.
- tarvitaan uutta särmää ja osaamista persuihin.
sdp-kokoomus-kepu-vihreät on selkärangattomia oman maan tuhoajia....
persut on tyyppipopulistipuolue. takki kääntyy joka asiassa heti, kun asioille oikeasti pitäisi tehdä jotain eikä omia näkemyksiä edes ole tai ainakaan sellaisia, joita puolustettaisiin vastuuseen päästessä. heikko-osaisia kuritetaan kaikkein mieluiten, mamut toivotetaan avosylin tervetulleiksi, veroeurot kipataan mieluiten kreikkaan tms. ja keskeisimpiä asioita tuntuvat olevan idioottimaisuuksien tekemiset tai kännissä törmälyt. syyllistytään vaan keskinäiseen kinaamiseen tukkanuottasilla. turhaa suunsoittoa vaan koko vähä-älyisten kokoelmalta. no onneksi kannatus on viime gallupeissa realisoitunut oikealle tasolle, vihreitäkin pienemmäksi puolueeksi; kun on näytetty oma typeryys ja totaalinen osaamattomuus minkään ongelman ratkaisemiseen. mutta se olikin odotettavissa, koska suunsoitolle oppositiossa ei tarvinnut ajatellakaan mitenkään, miten oikeasti realiteettin pohjalta asioita toteutettaisiin.
tyyppi populisteja, ja ilman vastuuta, ovat sdp-kokoomus-kepu-vihreät
Perussuomalaiset ovat jo auttaneet meitä silleen, että ne herättivät vanhat puolueet huomaamaan, etteivät ne olekaan ainoa vaihtoehto, kuten olivat luulleet. Nyt vain tiedotusvälineet ovat joka asiassa mollanneet persut niin maan rakoon, kuin vain voi. Ja kansa uskoo kaiken.
Ennenkaikkea perssuut ovat joukkio jätepolitiikkoja jotka eivät kelpaa mihinkään oikeaan puolueeseen jossa tehdän politiikkaa, eikä ainoastaan puhuta pehmosia. Valitettavasti maassamme on ihmisiä joihin paskapopulismi ja MV-lehden kaltaiset julkaisut uppoaa.
sdp kokomus kepu vihreät on täynnä poliittista jätettä,
haiseee pskallee,,,,
Persut on suuri huijaus,se on nyt nähty. Ei mitään katetta puheille,pelkkiä huijareita.
Perussuomalaisten tila on kriittinen. Timo Soini on kuumeessa.
kun Soini kuolee tms., koko perse-persusakki hajoaa omiin sisäisiin riitelyihinsä ja lakkaa olemasta. terve menoa, ei jäädä kaipaamaan.
Näin oppositio, jolta persut vei äänestäjät. Lieneekö sitten parempi valita edellisten hallitusten puolueet? Eivät saaneet päätöksen päätöstä aikaan, vaikka maa oli ja on edelleen konkurssissa. Mietityttää vain se, kun pitkään aikaan maan "johtajat" eivät saaneet mitään aikaiseksi, ja sitten tuli ukko, joka alkoi vaatia tulosvastuuta, tiedotusvälineet lyttäsivät hänet lähes maanrakoon. Tavalliset veronmaksajat tuntuvat kuitenkin olevan tyytyväisiä tähän uuteen malliin, jossa asiat hoidetaan, eikä niitä jahkailla vaaleista toiseen .
Alamäki on alkanut ja pohja häämöttää. Ei suomalaiset enää usko joulupukkiin. Pelkkä huru-ukkojen lauma koko persu. Naurettavaa toimintaa vailla mitään uskottavuutta. Joutaa hävitä.
Minnekään toisaalle sopimattomia luusereita ja paskat pöksyissä tv:ssä Tynkkysiä. Salli mun nauraa! Mutta kertoo tietyn äänestäjäryhmän totaalisesta kehitysvammaisuudesta, pitäisi kait sääliä heitä. Mutta vituttaa, kun kyseessä yhteisten rahojen hukkaaminen.
kauheinta on ollu katsoa kun sdp ja kokoomus nuoremmat politikot puhuu, ne on viel kahjompia ja naivimpia kuin vanhempi pitkäaikaispolitikko-rötös sakki !!
Tulevaisuus näyttää toivottomalta.
Vain kun jättää äänestämättä korruptio kokoomus-sdp-kepua, niin voi olla jotain parempaa kehitystä tulevaisuudessa !!!
Persu on vajaa vain tuhkaa päälle ja aamen.
Valehtelijoita koko sakki. Pelkkiä EK:n, yrittäjien ja raharikkaiden käsikassaroita tavallisen eläkeläisen, pienpalkkaisen tai työttömän kimpussa viemässä kaiken mitä viedä voi.
Valitttavasti en vaaleissa annettua ääntäni voi perua mutta en enää missään vaalissa noita ylimielisiä ,valehtelevia paskaläjiä jatkossa äänestä.
kokoomus-kepu-sdp-vihreä on ahne pervo, vajaa vain tuhkaa päälle ja aamen.
Valehtelijoita koko sakki. Pelkkiä EK:n, yrittäjien ja raharikkaiden käsikassaroita tavallisen eläkeläisen, pienpalkkaisen tai työttömän kimpussa viemässä kaiken mitä viedä voi.
Valitttavasti en vaaleissa annettua ääntäni voi perua mutta en enää missään vaalissa noita ylimielisiä ,valehtelevia paskaläjiä jatkossa äänestä.
Ei ihmisiä voi montaa kertaa naruttaa,pää jäi nyt vetävän käteen persuilla. Hakkaraiset ja elomaat joutaa sinne mistä tulivatkin,ei heitä politiikka tarvitse. Lidström on huumorin huippu.
Persut ovat kuin suoraan putouksesta, varsinkin ministerit.
samoin on sdp-kokoomus-kepu-vihreät pellet - täysin tolloa väkeä ne on !!! - ja suomi valkaantuu, rajat vuotaa....
Ja persut nuokin velat ja vuodot hyväksyny hallituksessa. Ei mitään muuta minkä puolesta persupoliitikot taistelevat kuin ministerin palkka ja puoluetuet, äänestäjät ovat unohtaneet täysin.
Perussuomalaiset on paras jos lopettavat nyt heti tänään 13.11.2015 kokonaan kaiken poliittisen toiminnan ja lakkauttavat puolueen.
Sitä voisin juhliakin.
Perussuomalaiset ovat saaneet paljon hyvää aikaan lyhyessä ajassa.
Näin on, kun vertaa siihen mitä muut puolueet ovat koskaan saaneet aikaan.Vasemmiston saavutukset muunmuassa: Köyhät vain köyhtyy lisää. Lisää virkamieshallintoa. Kansa kyykkyyn. Verotus kiristyy kaikilta osin. Palkallista työtä ei ole ollut koskaan. Eläminen vaikeutuu kaikenkaikkiaan. Vain virkamiehistö pärjää aina hyvin ja lihoo. Rypee hyvinvoinnissaan JNE...JNE....
Kerro tarkemmin näistä persu saavutuksista. Laita vaikka ranskalaisilla viivoilla TOP 10.
https://www.perussuomalaiset.fi/wp-content/uploads/2013/04/Maahanmuuttopoliittinen.pdf
Siinä on asiallista tekstiä, harmi että kaikista hienoista linjauksista on luovuttu ja pidetty turpa kiinni.. Piirtyy tapahtumista sellainen kuva jossa koulukiusaajat Sipilä ja Stubb hakkaa pientä Suomea kuin vierasta sikaa ja paksu poika joka on sitä mieltä että noin ei pitäisi tehdä seisoo vieressä, mutta hiljaa hyväksyy kaiken ettei joutuisi itse kiusatuksi.
Muissa puolueissa kun vallitsee demokratia, niin perssuissa vastaava asia on timokratia.
Mahtaako mahtua umpiluuhun, ettei näin lyhyenä aikana voi saada aikaiseksi oikein paljoa kun joutuu toisten jättämiä paskakasoja siivoamaan. Vai luuletteko että EU:sta ja eurosta erotaan Soinin mahtikäskyllä. On itsestään selvää, että Persut olisivat jättäneet hallituksen, vaan velvollisuudentunto käskee jatkamaan koska hallituksen hajoaminen olisi katastrofi. Sipilä sai KIRISTETTYÄ kepulle suosiollisen tuloksen sote-
seikkailussa. Vihervasureita ei passaa edes äänestää. Pois koko sakki eduskunnasta
koska he ovat museokamaa. Liian vanhanaikaisia. Voi olla että Soini jättääkin hallituksen jossain vaiheessa. Kukas muuten on eniten esittänyt visioita jotka ovat toteutuneet? Timo Soini. Timpalle Diktaattorin valtuudet että päästään töihin,
työllistävistä pienyrittäjistä ei muut välitä tuon taivaallista. Työkkärirahat loppuvat,
mutta ei se mitään otetaan velkaa. Niin ja mamuillekin täytyy saada tuppipottuja raitapossukastiketta ym. ym.
Kukaan omilla aivoillaan ajatteleva ei voi äänestää persuja. Täysin huuhaa porukka vailla mitään uskottavuutta. Toiminta hallituksessa ollut ala-arvoista ja naurettavaa. Pelkkä kokoomuksen renki. Katoaa kartalta parissa vuodessa.
Persuministerit nuolee kepua ja kokoomusta jotta saisivat edes jonkun pienen palkkioviran yrityksistä tai valtiolta jylpytettyä itselleen. Seuraavissa vaaleissa kun heitä ei eduskuntaan enää valita.