Onko täällä ketään jotka ovat asiakkaina kyseisessä puljussa? Olisi kiva kuulla mitä mieltä olette sen paikan lääkäreistä ja etenkin "terapeuteista". Mielestäni terapia siellä on aivan täyttä paskaa, johtuen ilmeisesti siitä että "terapeuttini" on vain sairaanhoitaja joka ei tiedä mistään mitään...
Haminan psykopoli
Pettynythullu
4218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
"on vain sairaanhoitaja joka ei tiedä mistään mitään..."
Helvettiäkö sinä siellä sitten ravaat ,kun tiedät asiat paremmin?
Vai kuuluuko asian vääristely,vähättely,valehtelu ja kaikkien auttajien (ja luultavasti kaikkien,joiden kanssa on ollut tekemisissä) haukkuminen sinun saurauteesi?
Ymmärrä ensin mikä sinua vaivaa.Jos et ymmärrä,niin kysy hoitajalta.
Asiaa voi ulkopuolinen lähestyä niin,että olisiko sinun paikalle hyvä valita jonosta joku,joka voisi oikeasti saada apua.
Kyllä vaan,siltä vaikuttaa,näin pikaisesti.
Apu pitää kohdentaa sinne,missä sillä saadaan eniten aikaan.
Kylläpä nousi karvat pystyyn:o
"Helvettiäkö sinä siellä sitten ravaat ,kun tiedät asiat paremmin?"
Erilaisissa terveydenhoidon yksikköissä täytyy ravata, kun laki sanoo ettei itseään saa hoita.
"Vai kuuluuko asian vääristely,vähättely,valehtelu ja kaikkien auttajien (ja luultavasti kaikkien,joiden kanssa on ollut tekemisissä) haukkuminen sinun saurauteesi?"
Ei auta. Mutteivat ko.henkilötkään muuta tee kuin hurskastelevat.
"Ymmärrä ensin mikä sinua vaivaa.Jos et ymmärrä,niin kysy hoitajalta."
Ymmersin ja todistinkin sen mikä vaivaa laboratoriatutkimuksin. Mutta hoitaja päätti vääristellä asian kertoessaan minulle, ettei sinulla ole tämä mitä itse luulet. Eli tulkitsi tutkimustulokset ilmeisesti tahallaan väärin, jotta voisi tuputtaa omaa vääristynyttä diagnoosiaan.
"Asiaa voi ulkopuolinen lähestyä niin,että olisiko sinun paikalle hyvä valita jonosta joku,joka voisi oikeasti saada apua."
Tästä olen samaa mieltä. Lopettamalla väärien diagnoosien tekeminen, voitaisiin terveydenhuollon budjetti tipauttaa puoleen.
"Apu pitää kohdentaa sinne,missä sillä saadaan eniten aikaan."
Väärin. Kaikkien pitäisi olla tasa-arvoisia vikojensa suhteen. Tuo näkemyksesi on pelkkää poliittista mielipide höttöä. Kuka määrittelee sen mikäon enemmän aikaan saamista? Jokainen hurskasteleva terveydenhuollon henkilö, on sitä mieltä että juuri hänelle kohdennetut resurssit ovat sitä kaikkein aikaansaavinta...ja samalla kummasti rikastuttaa hurskastelijaa.
Nyt pikkunen henkilökohtainen kysymys. Edustatko kirjoitusasuinesi keskiarvo terveydenhoitohenkilökuntaa?
Siks ravaan siellä koska jos yritän jättää menemättä ne soittelee perään ja lähettelee kirjeitä ja käskee tulemaan sinne. Yksityiselle mulla ei oo varaa. Ehkä mulla sit vaa on huono "terapeutti" voihan ne muut olla ihan hyviikii tää omani vaa ei tunnu tietävän mitää, siks ois kiva kuulla onko muilla kokemuksia siitä paikasta, vaikka muista siellä olevista terapeuteista. Kyllähän mä tiiän että haminassa ei saa minun sairauteeni sellaista hoitoa kun tarvisi mutta luulisi terapeutilla silti olevan edes vähän enemmän tietoa miten voisi jeesiä, mut ei sillä oo.