Kerokaas vieläkö Vilhontiellä rupusakki mellastaa vai onko paikka, talot jo siistitty narkeista ja juopoista? Mitkä pahimmat alueet paimiossa täällä hetkellä asua?
Rupusakkia
7
305
Vastaukset
- HAISu
Siwan lähellä asuu pahoja poikia ja usein huutavat ihan hulluja juttuja.
- yökötys
Kutos talossa ainakin virtsa haisee rappukäytävässä niin vietävästi, että laatta lentää..
- niinonkäynyt
Luonto hoitaa asian siten, että pahimmat narkkikset ja sekakäyttäjät joutuvat manan majoille ja ympäristö rauhoittuu.
- yökötys_mee_suihkuun
narkit lähteny mutta ryssiä helvetisti...kusi siellä ei haise.ehkä sä haistit oman kusenhajus
- tyytyväinen_asiakas
Vilhontien huumesakki on tosi mukavaa porukkaa, hyvin opastavat käytön saloihin. Ensimmäinen piikki on ilmainen!
- captainobvious66
Tulee vaan selkä kipeäksi kun rahaa niitä ensimmäiseen hasispiikkiinsä kuolleita nuoria multiin. Ja onko se ihmekään? THL:n mukaan pelkästään kannabista käyttää tai on käyttänyt 700.000 suomalaista. Näitkö tänään kadulla, kaupassa tai jossain 25-35 vuotiaan suomalaisen? Oli noin 30% todennäköisyys että kyseessä oli NARKKARI!
Sanoisin suoraan että vanhusten ja lasten ei kannata liikkua edes lähikauppaan alle 10 hengen saattuetta, sillä jopa paimiossa lähestulkoon 1000 ihmistä (tilastollisesti) jotka ovat käyttäneet tai käyttävät laittomia HUUMAUSAINEITA!!!
etkö usko? Tästä linkistä todisteet, lähde THL(terveyden ja hyvinvoinnin laitos)
https://www.thl.fi/fi/web/alkoholi-tupakka-ja-riippuvuudet/huumeet/kannabis/kannabiksen-kaytto-suomessa
- voevoe_
kukaan ei ole kuollut ikinä hasikseen saatanan tollo.viinaan kuolee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3984500Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1211752- 1381518
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko731273Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass151086Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔721077Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise131019Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään64976- 38960
- 65931