Heti kun TAAS löytyi linuks-ytimestä aukko, johon haittaohjelmat TAAS iskivät, yrittivät senkin laittaa joksikin Windows NT kernelin syyksi.....† Naurettavaa!
Alkaa olla melko säälittäviä selityksiä....†
Ihan sama, kun minä väittäisin kaikkien Windowseihin tarkoitettujen haittaohjelmien olevan linukshihhulien tekosia ja pokkana kysyisin: Onko se Windowsin tai Microsoftin vika......heh heh heh heh......†
Alkaa olla melko säälittäviä selityksiä....†
Ihan sama, kun minä väittäisin kaikkien Windowseihin tarkoitettujen haittaohjelmien olevan linukshihhulien tekosia ja pokkana kysyisin: Onko se Windowsin tai Microsoftin vika......heh heh heh heh......†
Vastaukset 24
Vanhimmat
Ja nyt lisää niitä naurettavia selityksiä - ihan tähän alapuolelle voitte laittaa.
Saadaanpahan nauraa taas oikein kunnolla......†
http://www.digitoday.fi/tietoturva/2015/09/30/hurja-iskuvoima-linux-bottiverkko-jysayttaa-niin-etta-tuntuu/201512689/66
Siinä yksi selitys....heh heh heh.....†
Kohta wimponen markkinaosuus ylittää 3%:n rajan.
Kannattaa vaan pysyä erossa noista linukseista. Ne on osoittautuneet niin sekaviksi ja epäluotettaviksi, ettei niiden kanssa kannnata tapella enempää.
Koko linuksyhteisökin oli niin kiihkoilevaa, että välillä tuntui kun olisi jossain KuKluxKlan-salaseurassa!
Linukshihhulit ovat myös eräänlainen KKK-seura - toimii netissä....†
Kyllähän sinä tässä taidat olla se kukluxklanilainen homofobiasi ja muun ahdasmielisyytesi ynnä fanaattisuutesi kanssa.
Meidän konitohtorilla on vakava "kari-kammo"! Linuksin asennus ja sillä homoporno-selaileminen on sumentanut hänen mielensä kokonaan!
Kun lähtee noille riivaajain poluille, eksyy varmasti. Jumala loi ihmisen mieheksi ja naiseksi - ei siis mieheksi ja mieheksi tai naiseksi ja naiseksi - ja kun tästä poiketaan oikealle tai vasemmalle, antaudutaan riivaajain oppiin, joka on tuhoisaa ihmiselle!
Raamattu varoittaa tästä meitä vakavasti!
Olettehan jo nähneet hänen erittäin epävakaan käytöksensä tällä palstalla, jonka siis pitäisi olla tietotekniikkaa - ei seksuaalista sodankäyntiä!
Antauduttuaan epänormaalille käytökselle, johon myös homous kuuluu, on hän samalla antautunut riivaajain voimille ja sen seuraukset näkyvät lähes jokaisessa hänen viestissänsä!
Näillä ihmisillä (miehillä) tapahtuu myös heidän äänessänsä muutoksia. Se muuttuu hyvin naismaiseksi - tästä on todisteita esim. radiosssa; homotoimittajien ääni menee vääjäämättä naismaiseksi - sen voi jokainen itsekin kuunnella.
Ihminen ei ole tällöin enää se luontokappale, miksi Jumala hänet loi, vaan tämä ihminen on siirtynyt riivaajain käyttöön!
Höpö höpö höpö höpö höpö höps.
Selvää faktaa - ei voi kiistää!
Höpö höpö höpö höpö höpö höpö höpö höpö höpö höpö höpö.
Sinun höpötyksesi on höpöhöpöä! Muu pelkkää faktaa...†
http://www.tivi.fi/Kaikki_uutiset/2015-02-26/32-miljoonan-koneen-bottiverkko-kaadettiin---koneita-vaikea-puhdistaa-3216412.html
näitäkin riittää
Kummasti on hiljenneet linukshihhulien vastaukset.....†......eikä ole konitohtorikaan eli Mika, tullut taas niine kummallisine selityksineen....†
Niin, kyllä vai ei? Vastaa kysymyksiin äläkä poraa siellä periksessäsi.
http://www.digitoday.fi/tietoturva/2015/09/30/hurja-iskuvoima-linux-bottiverkko-jysayttaa-niin-etta-tuntuu/201512689/66
Kyllä näyttäisi olevan linuks......†
Ovatko kaikkien jonkun kernelin päällä pyörivien ohjelmistojen turva-aukot kyseisen kernelin syytä? Eli onko esimerkiksi joku satunnainen VLC:n Windows-version turva-aukko NT-kernelin syytä?
Onpa hyvä, ettei Kari ole ammatiltaan minkään sortin mekaanikko. Voi tosin Karin yöllisissä pullojenkeruuoperaatioissakin tulla ongelmia, jos vaikka syyttää palautuskonetta siitä, että pullon etiketti on turmeltunut, tai etikettejä siitä, että kone on rikkoutunut tai sen säiliö on täynnä.
Linukshihhulit nyt selittävät, mitä selittävät. Ei ne tosiasiat kuitenkaan siitä miksikään muutu - tubutin on vaarallinen ja tuhoo.....†
http://www.digitoday.fi/tietoturva/2015/09/30/hurja-iskuvoima-linux-bottiverkko-jysayttaa-niin-etta-tuntuu/201512689/66
Minä en ole mikään hihhuli, enkä selitä, vaan kysyn selkeän kysymyksen. Kyllä vai ei?
Tubutinpoika poraa taas.....†
Hehheh, Kari jokeltelee, kun ei osaa selittää aivopieruaan.
Eli miksi Androidin sovelluskerroksen ongelmat olisivat Linux-ytimen ongelmia?
Karihan on tubutinhihhuli, joten se siitä...
Meillä Windows Herrasmiehillä ei koskaan ole krapulaa! Me osaamme ottaa hienosti hienoja juotavia, emmekä sorru kammottaviin huumeisiin, niin kuin linukshihhulit - nuo hirvittävät liehuparrat - sortuvat joka ilta siellä peräkammareissaan.....†
Nyt sitten ovat vuorossa nuo väsyneet solvaukset taas vaihteeksi. Muistuttaa jotain huonosti toimivaa tekoälyä tämä Kari.
Kari - palstan vankimpia totuudenkirjoittajia!