Pientä tutinaa esiintyy moottoritienopeuksissa.Auto rabbid vm 2014. Renkaat tasapainoitettu, eikä vanteissakaan vikaa. Mikä mahtaa olla mahdollinen syy?
Vastaukset 17
- siksi
Se on ominaisuus. Siksi minä ajelen C5:lla. Se ei tärise ja tutise.
- PatologinenValehtelijako
Olet varmaankin Bemarisi vian ehtinyt korjata jo 11 vuoden aikana?
http://www.btcf.fi/forum/archive/index.php/t-10134.html - Jotain_rotia
Škodalla on Rapid ja VW:lla Rabbit (Amerikassa), mutta kummallakaan ei ole Rabbid-nimistä mallia.
rapid (engl.) = nopsa, ripeä, vikkelä tms.
rabbit (engl.) = kani, kaniini, pupu tms.
Luulisi, että jokainen osaa sentään oman autonsa mallinimen kirjoittaa oikein, joten aloitus taitaa olla tempaistu pikemminkin tuulesta kuin omasta kokemuspiiristä.- Aivo.Vaurio
Aloittaja näyttää käyttävän kaiken tarmonsa kopioiden ongelmat aivan muiden merkkien palstoilta. Eli ei ollut tuulesta temmattu aloitus vaan BMW:n palstalta kuten joku jo havaitsi.
Tuota käytöstä voi olla normaalin positiiviseen ajatteluun kykenevän ihmisen varsin mahdotonta ymmärtää. Ei aloittajan tulevaisuuden kohtaloakaan käy kateeksi, jos palstalla valehteleminen on ainoa taito, jonka hän on kyennyt oppimaan.
- ikävät_itäkipat
Itäauton toleranssit on syynä, ja kiero kori, pomputtava jäykkä taka-akseli ym. "mukavuudet", skeidanen on aina ikävä.
- järkiautoja-ovat
Ei ole kuule skodaassa jäykkää taka-akselia! Aikoinaan kun Ladalla ajelin, sellanen tuli hyvinkin tutuksi. Se pompotti niin pirusti jos soratiellä oli "kiharaa"!
Kovemmassa vauhdissa Lada oli kuin lentoon lähössä, sitä ei voi kieltää. Kyllä uusi Skoda on aivan eri auto, vaikka moni nykyinen skodan omistaja Ladoja edelleen hyvällä muistaa ja kehuu.
Eikä minua muuten yhtään häirtse se, että Skoda on itä auto. - Kylläseon
järkiautoja-ovat kirjoitti:
Ei ole kuule skodaassa jäykkää taka-akselia! Aikoinaan kun Ladalla ajelin, sellanen tuli hyvinkin tutuksi. Se pompotti niin pirusti jos soratiellä oli "kiharaa"!
Kovemmassa vauhdissa Lada oli kuin lentoon lähössä, sitä ei voi kieltää. Kyllä uusi Skoda on aivan eri auto, vaikka moni nykyinen skodan omistaja Ladoja edelleen hyvällä muistaa ja kehuu.
Eikä minua muuten yhtään häirtse se, että Skoda on itä auto.Vs: Uusi III-Octavia 2013
« Vastaus #1334 : 31.01.13 - klo:23:10 »
^
Niinhän sitä on kirjoitettu (AutoBild-Suomi Nro 1-2/2013), että 150 hv asti käytetään jäykkää taka-akselia.
Elikkä 1.8 TSI olisi aluksi ainoa, jossa erillisjousitus takana.
Se on kyllä pettymys. Paljon ajavana minulle 1.8 tsi kuluttaa vähän liikaa polttoainetta. Mutta en kyllä
haluaisi uutta autoa, jossa huonompi taka-akselisto kuin minun nykysessä Ocu II:ssa. - näillä_mennään
Ja minä kun luulin että jäykällä akselilla on vain lava-autot ja vanhat kanttivolvot ja ladat!
No, on uusi Skoda silti uutta suunnittelua. On ohjaustehostin, virtaviivainen kori, keskuslukko ja monet muut hienoudet, joita ei ennen ollut. Muistan aina kun ennen vaihtoi Ladaan kesäkumit alle, niin johan tuntui raskaalta vääntää rattia!
Mutta eihän uudet autot yhtä lämpimiä ole eikä moottorit yhtä lujaa tekoa. Päästöistä en ole koskaan välittänyt, kun kaikki benssa palaa kuitenkin mitä tankkaan. Ihan on viherhöpöjä nämä VW-autojen syyttelyt! Sieltähän ne Skodan koneet nykyjään tulee. näillä_mennään kirjoitti:
Ja minä kun luulin että jäykällä akselilla on vain lava-autot ja vanhat kanttivolvot ja ladat!
No, on uusi Skoda silti uutta suunnittelua. On ohjaustehostin, virtaviivainen kori, keskuslukko ja monet muut hienoudet, joita ei ennen ollut. Muistan aina kun ennen vaihtoi Ladaan kesäkumit alle, niin johan tuntui raskaalta vääntää rattia!
Mutta eihän uudet autot yhtä lämpimiä ole eikä moottorit yhtä lujaa tekoa. Päästöistä en ole koskaan välittänyt, kun kaikki benssa palaa kuitenkin mitä tankkaan. Ihan on viherhöpöjä nämä VW-autojen syyttelyt! Sieltähän ne Skodan koneet nykyjään tulee.lavantautiautot on myös (skeido)
- jormazzz
Kyykman kirjoitti:
lavantautiautot on myös (skeido)
Moi Kyykkeli!
- Anonyymi00016
Kyllä, juuri näin.
- Autoinsinööri
RS 230:ssa on yhdysakseli yhdellä lehtijousella
- Ibrahim.Gyyggelsröm
Rabbit-jänöpupu kipasta menee jo 15 000 km:n paikkeilla takapitkittäistukivarsien puslat paskaksi. Syynä venäläinen halpalaatuinen kumi joka haurasta ja haisee mahorkalle. Rabbitin pomputtava meno vielä lisää vettä myllyyn.
- Anonyymi
Kumi on kuulemma tehty synteettisestä jenkemistä
- dsg.jakoketju.öljynkulut
rabbit on skoda-malliston eniten tutiseva malli. pienikin kihara tiessä niin taka-akseli menee rajulla amplitudilla ylös-alas ja jatkaa sitä vielä parkissakin
- rabbit.hytkyy
Onko uusia vinkkejä miten tutinaa saa pois?
- varmaa-tietoa
Yleensä tutina vaimenee hissukseen, kun käy romuttamassa sen kulkineen romuttamossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091310
- 45901
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50726Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r129674- 70666
- 67616
- 53597
- 55555
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.93473Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20470- 34457
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115453Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32448- 51445
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142443- 5438
- 49437
Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e83434- 52403
- 42400