muutettiin hetki sitten nykyiseen kotiimme, ja huomattiin, että suihkun kohdalla lattian laastisaumat ovat kuluneet ja joissain kohdin laattojen sivut irvistävät, eli vettä pääsee varmaan jonkin verran laattojen alle. Alla pitäisi olla vesieristys, mutta riittääkö se vai pitäisikö laatoittaa kaikki uusiksi?
kylpyhuoneen lattialaatta irvistää
5
128
Vastaukset
- Laatta.mies
Ei pelkoa laatoitettu lattia tai seinä suora tai kuhmuinen ei ole vedenpitävä, siksi sinne alle se vedeneriste laitetaan.
- yghujkl
Ei haittaa, irvistät vaan takaisin!
- ifgogohh
Kuluneet kohdat voi saumata uudelleen
- ramse007
Jees ,linkin mukananen saumarauta kaupasta...
http://www.stark-suomi.fi/kuvat/starkki/tuotekuvat/G/GY/GY52/GY52_1.jpg/2000_2000
rapsuttelee irtonaiset huonosti kiinni olevat laastit irti(ehkä huonosti sekoitettu laasti/tai jäänyt ilmakuplia saumatessa.)
kun on rapsuttanut,imuroi saumat hyvin,pyyhkäsee kostealla(ei märällä)sienellä
ja saumaa normaalisti uudestaan vikakohdat.
- rlgnrdölnhflnht
Heh, meidän taloyhtiön mukaan vesieristeellä ei niin väliä, laatoitus ja saumat kun päästää kosteutta läpi niin vikahan on siinä... NOT!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467625
- 334203
- 573705
- 503190
- 172866
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons652551- 542398
- 512378
- 402339
- 162276