Kävin kesällä Budapestissä ja kirjoitin siitä matkakertomuksen blogiin. Jos kaipaatte vinkkejä perusturistilomalle Budapestiin niin saa käydä lukemassa. :)
http://repullinenreissuja.blogspot.fi/2015/11/karu-ja-pilvinen-budapest.html
Matkakertomus Budapestista
6
189
Vastaukset
- terille2016
kiva blogi
- TommyB
Eipä jutussa ollut mitään uutta
Olen käynyt formuloissakin- thr2
Eipä varmaan olekaan mitään uutta jo paikkaan tutustuneelle. :) Hyvin pintaraapaisu oli oma käyntini Budapestissa, mutta ehkä kirjoituksessa on jotain vinkkiä kaupunkiin ensi kertaa matkustavalle. Olisi mukava kuulla mitä muut ihmiset ovat tykänneet Budapestin kylpylöistä. Oma kokemus kun oli hiukan negatiivissävytteinen.
- Tervetuloa-uudestaan
Miten voi jäädä paskanmaku yli 100 v vanhasta kylpylästä ? Ehkä olisi paras istua omassa ammeessa kotona.? Minusta ei voi, eikä saa vaatia 2015 vuoden kylpylää
Kyllä sinunkin pitäisi tajuta ja ymmärtää mihin olet menossa kylpemään, ennen kuin olet matkasi tilannut ja ostanut
Täällä Budapestissä on kyllä Suomalaisten rakentama hotell Helia , jossa on mahdollisuus uida, ja saunoa. mutta sinne ei kukaan halua mennä ja oleskella siellä.
Hassuja kirjoittelet
Erä läskiperse valitti ravintola FOR SALE ruuista , että ei voinut syödä heidän ruokia , kun ikkunat ravintolassa olivat likaiset ja paskaset - thr2
Sitä minä itsekin ihmettelen, miten saattoi olla huono kokemus varsinkin, kun monet muut kehuneet. Yhä edelleen olen sitä mieltä, että kylpylässä tulee käydä jos Budapestissa vierailee. Seuraavalla reissulla annan kylpylälle ehdottomasti uuden mahdollisuuden. Rakennuksena toki kylpylä oli vaikuttava ja näkemisen arvoinen. Vanhoissa rakennuksissa on ihan oma tunnelmansa.
- Posetiivari
Ai että on negaväkeä taas liikkeellä! Kateuskohan taustalla ?Kaikki matkajutut ovat kivoja ja pakko ei ole kenenkään lukea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1254793Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa113459Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1283231Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss282686Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu822414Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181793Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo91414Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1201283Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut101249Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky41218