Kävin kesällä Budapestissä ja kirjoitin siitä matkakertomuksen blogiin. Jos kaipaatte vinkkejä perusturistilomalle Budapestiin niin saa käydä lukemassa. :)
http://repullinenreissuja.blogspot.fi/2015/11/karu-ja-pilvinen-budapest.html
Matkakertomus Budapestista
6
198
Vastaukset
- terille2016
kiva blogi
- TommyB
Eipä jutussa ollut mitään uutta
Olen käynyt formuloissakin- thr2
Eipä varmaan olekaan mitään uutta jo paikkaan tutustuneelle. :) Hyvin pintaraapaisu oli oma käyntini Budapestissa, mutta ehkä kirjoituksessa on jotain vinkkiä kaupunkiin ensi kertaa matkustavalle. Olisi mukava kuulla mitä muut ihmiset ovat tykänneet Budapestin kylpylöistä. Oma kokemus kun oli hiukan negatiivissävytteinen.
- Tervetuloa-uudestaan
Miten voi jäädä paskanmaku yli 100 v vanhasta kylpylästä ? Ehkä olisi paras istua omassa ammeessa kotona.? Minusta ei voi, eikä saa vaatia 2015 vuoden kylpylää
Kyllä sinunkin pitäisi tajuta ja ymmärtää mihin olet menossa kylpemään, ennen kuin olet matkasi tilannut ja ostanut
Täällä Budapestissä on kyllä Suomalaisten rakentama hotell Helia , jossa on mahdollisuus uida, ja saunoa. mutta sinne ei kukaan halua mennä ja oleskella siellä.
Hassuja kirjoittelet
Erä läskiperse valitti ravintola FOR SALE ruuista , että ei voinut syödä heidän ruokia , kun ikkunat ravintolassa olivat likaiset ja paskaset - thr2
Sitä minä itsekin ihmettelen, miten saattoi olla huono kokemus varsinkin, kun monet muut kehuneet. Yhä edelleen olen sitä mieltä, että kylpylässä tulee käydä jos Budapestissa vierailee. Seuraavalla reissulla annan kylpylälle ehdottomasti uuden mahdollisuuden. Rakennuksena toki kylpylä oli vaikuttava ja näkemisen arvoinen. Vanhoissa rakennuksissa on ihan oma tunnelmansa.
- Posetiivari
Ai että on negaväkeä taas liikkeellä! Kateuskohan taustalla ?Kaikki matkajutut ovat kivoja ja pakko ei ole kenenkään lukea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942553- 196980
- 55772
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti119682- 49572
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?15516- 49503
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52484- 55475
- 41463