Kysyisin palstalaisilta yhtä asiaa

mä Kalevi Laakso?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jo Jeremia mainitsee laakson kohtalon.
Jer. 48:8
Hävittäjä tulee jokaiseen kaupunkiin, ei pelastu yksikään kaupunki; laakso hävitetään ja tasanko tuhotaan, niinkuin Herra on puhunut.

Äänestä
  • että laakson hävittämisessä käytetään tynnyripommeja?

    Äänestä

  • Sanotaanko_siellä kirjoitti:

    että laakson hävittämisessä käytetään tynnyripommeja?

    puhuta kukkuloista mitään? Melperi-riepukin on keskittynyt vain tyttöjen alapäihin eikä ole hoksannut, että herkulliset pikkukukkulat ihan kaksin kappalein ovat siellä yläpuolella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuka_on_tä- kirjoitti:

mä Kalevi Laakso?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu