Hyvät opiskelijat,
olen tehnyt käytettyjen oppikirjojen
ilmoituspalvelun osoitteeseen
http://www.oppikirjadivari.net
Kysyisin ystävällisesti:
olisiko teillä ideoita,
mitenkä Oppikirjadivaria voisi
kehittää paremmaksi ?
Kiitos jo etukäteen kommenteista / ideoista !
t:Palvelun tekijä
olen tehnyt käytettyjen oppikirjojen
ilmoituspalvelun osoitteeseen
http://www.oppikirjadivari.net
Kysyisin ystävällisesti:
olisiko teillä ideoita,
mitenkä Oppikirjadivaria voisi
kehittää paremmaksi ?
Kiitos jo etukäteen kommenteista / ideoista !
t:Palvelun tekijä
Vastaukset 9
Vanhimmat
Etusivulle voisi saada jonkin sellaisen nappulan, joka "mustaa" kaikki telealueet yhdellä napin painalluksella (minulle ei ainakaan ole mitään väliä, mistä päin Suomea kirjani ostan, jos mailitse teemme kaupat ja myyjä lähettää kirjan postitse). Lisäksi selaa-toiminto (onko sellaista?) olisi aika jees, kun ei välttämättä tarvitse juuri jotain tiettyä kirjaa, mutta jos halvalla saa jonkin vaikkapa ylpääreihin valmentavan kirjan/rompun, niin voisi ostaa.
tosi kätevä olisi, jos kaikkia ilmoituksia pystyisi selaamaan kerralla, monille on varmasti aivan sama vaikka kirja tulisi vaikka 600 kilsan päästä. Lisääppä listaan kohta "Kaikki telealueet". Helpoittuisi kummasti.
Kiitos vinkeistä Primrosalle & nim.merkille
'Primrosan kanssa samaa mieltä'.
Lisäsin hakuun vaihtoehdon
'Hae kaikista telealueista' (Ruksattava laatikko)
Kaikkia ilmoituksia pääsee selaamaan, kun
jättää kirjan nimen tyhjäksi & ruksaa kohdan
'Hae kaikista telealueista'.
Miltä palvelu nyt vaikuttaa ja tuleeko uusia
ideoita palvelun parantamiseksi ?
t:Palvelun tekijä
johan on kivempaa. ja kun on kivaa on hauskaa. kovin vain tuntuu vielä vaisulta kirjalistat. kenties enemmän pontta mainontaan. Pieni lehti ilmoitus jos on vakavempi harrastus.
Vielä sen verran tuli mieleen tuossa käyttöä harjoitellessani, että vähän väriä mielestäni sivusto kaipaisi. Ilmettä. Ei mitään räikeää, muttei mitään liian tavallistakaan. Ehkä jokunen kuva?
Muutoin tuo vaikutti erinomaiselta sivustolta. Kunhan lisää käyttäjiä ja samalla myytäviä kohteita tulee, tuosta tulee vielä kova sana meidän opiskelijoiden keskuudessa.
Aina ei muista ulkoa kirjan nimeä, joten olis kiva jos voisi haun suorittaa pelkällä sanalla esim. ´historia` ja näin saisi siltä alueelta tai kaikilta alueilta kaikki myytävänä olevien historian kirjojen luettelon :)
Kiitos Primroselle,'Samaa mieltä olevalle' ja
Anskulle palautteesta.
Yritän parantaa Oppikirjadivarin ulkoasua.
Aineluetteloa mietin aluksi mutta siinä
ilmeni ongelmia johtuen aineiden suuresta
lukumäärästä / jaottelusta eri oppiasteissa.
Olisiko muilla kommenttia ainejaottelun tärkeydestä ?
Ystävällisin terveisin,
Palvelun tekijä
Aineita on kyllä monta, mutta mitä jos niputtaisi aineita eri osioihin? Esimerkiksi kielet, matemaattiset, humaaniset, luonnontieteet, muut... Tai jollain muulla jaottelulla. Mutta jonkinlainen jaottelu kyllä selkeyttäisi.
Hei Kitkat,
ja kiitos viestistäsi.
Ehdottamasi idea on mielestäni hyvä,
pyrin saamaan palveluun toimivan jaottelun.
t:Palvelun tekijä