Kolme Kriittistä Turva-Aukkoa

http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=22636

Huoh.. Ei muuta kuin huoletonta surffailua.
2370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eipä niitä aukkoja ole kuin vain yksi johon ei vielä ole tullut päivitystä ja lisäksi aukkoja ei ole vielä edes pystytty käyttämään.

Äänestä
  • Sinä uskot ettei ole muita kuin yksi aukko.Tossa vähän aikaa sitten boottasin koneen pitkästä aikaa eli tyhjensin kaikki ja asentelin kaikki uudestaan päätinpä sitten asentaa tuo exploorerin selaimen ja ajattelin että lataanpa noita popup blokereitakin useamman.No sen jälkeen ei kun nettiin ja eikun yksi sivu helvetti lähti koneella käyntiin.Virus tutka huusi koneella vähän väliä ja muuta malewaretta kone täyteen.Eli muistin miksi aikoinani vaihdoin sellainta olen käynyt kaikki läpi ja voin todeta että muilla selaimilla 80% vähemmän harmia.Sitten käyttöjärjestelmistä olen tuossa lähiaikoina saanut aika ahkerasti käydä nostamassa uutta windowsia xp ylös,putsaamassa viruksia,asentamassa uudestaan ei anna mulle ainakaan kovin luotettavaa kuvaa heidän systeemistä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=22636

Huoh.. Ei muuta kuin huoletonta surffailua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu