Milloin saadaan ABC:n risteys liikennekelpoiseksi?

Kiukkukasvaa

Ei voi olla totta, että Haapavedellä keskeisellä paikalla on risteys, jossa liikenne ei vedä tiettyihin vuorokauden aikoihin! Joka päivä joutuu odottelemaan, ja joskus pitkäänkin, että pääsee risteyksestä lähtemään. Tosin useinmiten koukkaan ABC: n pihan kautta tai sen takaa päästäkseni joustavasti liikkumaan. Ei voi olla niin vaikeaa saati kallista hoitaa asia kuntoon. Joko liikenneympyrä niin kuin on kirkkomäen päällä tai sitten ne liikennevalot. Kuka tästä vastaa? Kunta vai valtio?

4

85

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • allihuubbbba

      Sitten kun kuolema käy.

      • poispoispois

        Paljon auttas jo se kun ruusut hävitettäs siitä jakajasta.Näkis paremmin ja varhemmin minne Kärsämäen suunnasta tulevat autot ovat menossa. Ryyppymäen ruusut ovat samoin vaaraksi liikenteelle. Pois pois pois kummatkin.


    • Ruuhkakaisa

      Käväseppä vaikka Oulussa 15.30-16.30 välisenä aikana kaupingin risteyksissä, niin näet vaikka on valot sun muut härpäkkeet, niin silti jonoja syntyy paljon pitemmästi mitä haapavedellä on autoja.

    • Kaikki puskat liikenneympyrästä poistoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      332
      12090
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      157
      11164
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      277
      6516
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      252
      5316
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      183
      3773
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      174
      3588
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      60
      2641
    8. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      125
      2136
    9. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      329
      2020
    10. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      13
      1884
    Aihe