Perskarvat liian pitkiä

Ragtrolli

Onko jotain haittaa, jos trimmaisi peräaukon ympärystän lyhyeksi, Räsynuken kakka ruvennut jäämään kiinni 10kk ikäisenä. Ne karvat tosi pitkiä, samoin häntä paksu.
-Tosin voi tulla nolon näköiseksi, haitanneeko tuo?

3

183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • elletoletrolli

      Ei siitä kissalle mitään haittaa ole sen enempää kuin luonnostaan lyhytkarvaisillekaan kissoille. Lähinnä mietityttää se, miten et ensin mieti sitä tärkeintä, eli sitä, miksi se kakka ylipäätään jää karvoihin kiinni?

    • toinenruokamerkki

      Onko uloste löysää? Vääränlaista ravintoa siinä tapauksessa. Kokeile toista ruokamerkkiä, mielellään pitkäkarvaisille tarkoitettua. Itselläni on pitkäkarvainen kissa jolla on kunnon villahousut eikä kyseistä ongelmaa ole.

    • kasvattajatietää

      Kysy neuvoa kissasi kasvattajalta.Luultavasti ruuassa vika, joka löysyttää ulosteen ja siksi sottaa karvoja.Jos ksisalle antaa jotain herkkuja, niistäkin voi tuota seurata.Kannattaa miettiä, että mitä se syö, ja mitä muuta se syö.Kasvattaja antaa sulle ne parhaat neuvot :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      78
      2464
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1435
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      81
      1301
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1182
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      895
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      890
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      763
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      98
      736
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      29
      731
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      686
    Aihe