Suomeksi tekstitetty videokooste (20min) pakolaisista Euroopassa.
https://www.youtube.com/watch?v=GiQiOaSJV20
https://www.youtube.com/watch?v=GiQiOaSJV20
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Todella hyvä video! Kaikkien pitäisi nähdä, ehken se avaisi suvakkien silmät.
Turha sitä jälkeenpäin on lehdissä valittaa että raaka ja raukkamainen teko. Fiksummat osaa miettiä asioita etukäteen. On vain ajan kysymys koska Suomessa tapahtuu vastaavaa. Potentiaaliset tekijäthän on pyydetty paikalle.
sosiaalidemokraatin kirjallinen kysymys eduskunnalle:
"Miten Suomi ja suomalainen sosiaaliturva suhtautuvat niihin mahdollisiin Suomen kansalaisiin, jotka yksityishenkilöinä osallistuvat aseellisiin konflikteihin, kuten Syyrian sisällissotaan, ja sieltä palatessaan tarvitsevat sotavammojensa vuoksi lääketieteellistä hoitoa sekä kuntoutusta ja mihin toimiin hallitus aikoo ryhtyä varmistaakseen näiden henkilöiden asianmukaisen kohtelun?"
Supo ilmoitti viime vai toissa viikolla että Suomessa on 300 ihmistä keillä on yhteyksiä terroristeihin. Moniko näistä 300 on terroristi jää nähtäväksi. Moniko näistä 300 on Suonsaaressa jää nähtäväksi.