Ihan hyvä että saadaan pyhtäälle uusia asukkeija. Samalla pyhtään mäntyniemi käyttöön,sinne mahtuisi pihallekkin muutama telttamajoitus yksikkökin.
Onhan täällä ollutkin aika hiljaista ja toivottavasti maahanmuuttajat tulevat tutuiksi kyläisille niitä voisi porukalla tutustuttaa naapureihin vaikka kahvin merkissä.
Pyhtää mäntyniemi vastaanottokeskus
15
466
Vastaukset
- kfkkf
Näin on. Pyhtäällä on tontit ja asunnot ylihintaisia. Saadaan vähä alemmas hintoja.
- Hiljainenolikylätie
Saadaan purolaan elämää, alkaakin olemaan aika hiljaista.
- entinenasiakas
Rantahurri näytti todellisen luontonsa taas..
- LerppaK
Jep, ei tarvii vuokrata saunaa ja syödä. Ja tarviihan pojat kortonkeja ja diskoa. Olis kiva tietää keitä tahoja on tämä firman takana. Ettei vaan itse Olli? Jos näin on niin alkaa heräämään muutaia kysymyksiä. Tuskin nämä ihmiset ongelmia on ?, mutta se on, että työttömyys kunnassa on iso ja työpaikkoja tulee nihkeesti. Ei ole mitään millä auttaa. Tosin, nämäkin käännytetään kunhan tutkitaan. Muutama jää, eikä nekään Pyhtäälle. HKI kutsuu jne.
- Tuhkaimuri
SIsäsiittoiselle paikkakunnalle saadaan uutta verta .Toivotaan onnea Pyttiksen tytöille.
- eisaakertoa
Kempeleellä raiskattiin eilen 14v tyttö, poliisi tutkii asiaa.
- RawByN
Taitaa olla vähän vanhoja valmistamaan uutta verta....Näistä suuri osa on perusteettomia. Ei yhtään tänne, eikä koko eurooppaan, Islam ei ole meille. Parepi olisi ratkaista niitä ongelmia kestävästi paikanpäällä, diktaattorit ja terrosistit kylmäksi.
- KattoVuotaa
Pyhtäällä on tarve hyvistä timpureista.
- Kaakonkulma
http://www.kymensanomat.fi/Online/2015/11/15/Perheitä saapui Mäntyniemeen viime yönä/2015319868083/4 Kertokaahan pyhtääläiset että pitääkö tämä uutinen paikkansa?
- Kyykkäri
Kyllä pitää, olen jo muutaman afkaanin kanssa ollut iltatansseissa, on vaan nämä kontion kumisaappaat vähän jäykät kun joutuu kyykkäämään ja heittelemään jalkoja sivuille.
- paneepanee
Siellä ei mamman passaa paljon yksikseen kävellä sivuteitä, voi olla että sattuu!!
Ja pitäkää lampaat sisätiloissa, ne panee niitäkin. - paneepanee
Jenkkisotilaat kuvas infrapunakameralla kun ählämit pani lammasta jonossa. Löytyy mitä vittu sivustosta, hyi helvetti, ja niitä me syötetään!
- kuustojulli
Täytyy toivoa ettei Munapirtti pääse otsikkoihin niinkun Kempele. Vetäkää verhot eteen päivälläkin!
- Rasmussen
Munapirttiinhän tulee kunnollisia perheitä kuten muihinkin pakolaiskeskuksiin tähän mennessä. Rasistinatsit ottakaa ne lääkkeet.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-83263174Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2052842Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy582429Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1681499Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har171282Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään521269Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j14905- 58903
- 81830
- 20824