Netin käyttö Gambiassa

GAM

Hei, kyselisin että voiko Gambiasta ostaa paikanpäältä jotain prepaid liittymiä, johon kuuluisi myös nettiyhteys? Onko vaikeaa hommata? Mitä suurinpiirtein maksaa?Pelkkiä puhelu/tekstari liittymiä tullut vastaan.. Hotellillamme ei ole wifiä. Entä miten, löytyykö esim ravintoloita,kahviloita,baareja kuinka paljon joissa olisi käytössä wifi?

2

378

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nynnykä

      Ite menen ison pankin rappusille bakaussa istumaan, siellä toimii.

    • susijukkanen

      Voit ostaa Africell tai Qsell liittymän melkein mistä vain. Africell maksoi nyt 10D, sen tosin saa ilmaiseksi lentokentältä jos ehtii hankkia. Kaikilla liittymillä pääsee nettiin jos puhelin pelaa. Africellin liittymä ilmeisen hitaampi verrattuna Qselliin. Sim-kortteja tarjolla liki kaikkialla. Kannattaa pyytää kortin myyjää asentamaan paikallinen 3G toiminta puhelimeen jos ite ei hommaa hallitse (minä en) Puheaikaa ja Mbittejä voi ostaa myös liki kaikista paikoista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      54
      2212
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      199
      2041
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      995
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      49
      872
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      845
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe