80 poliisia vähenee

http://www.ess.fi/uutiset/kotimaa/2015/11/13/hameesta-lahtee-80-poliisia-mika-kari-jarkyttavan-suuri-luku

eiköhän noiden määrää pitäisi pikemminkin lisätä taantuman ja maahanmuuton vuoksi?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

SPR toimii mamujen poliisina ja myös tuomarina tarvittaessa. Älkää rassistit sekaantuko tähän!

Äänestä

Kun Forssan Lehdessä haastateltiin Rantasipin turvapaikanhakjoita oikein kuvan kera, haastateltujen joukossa oli kaksi poliisi Irakista. Siinä meille poliisit valmiina ja asuvat jopa paikan päällä.

Äänestä
  • eikö mika voisi perustaa noista omansa partion. vai onko taas takki kääntynyt

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kxldkndbfffkfkkf kirjoitti:

http://www.ess.fi/uutiset/kotimaa/2015/11/13/hameesta-lahtee-80-poliisia-mika-kari-jarkyttavan-suuri-luku

eiköhän noiden määrää pitäisi pikemminkin lisätä taantuman ja maahanmuuton vuoksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu