Toivotaan että pariisinterrori-isku herättää suomen päätäjät,yli 120 ihmistä vaatinut isku on ajan kysymys koska paukahtaa suomessa. Ei yhtää pakolaista Suomeen,ja kaikki tulleet on palauttettava.
Herätkää päätäjät
12
156
Vastaukset
- ouboii
Pariisissa tapahtunut terrori-isku ei taida juuri nostaa terroriuhkaa Nakkilassa, joten ei syytä pelätä käyttäjä "Pelko..leviää".
- Maihin
Joo ole sinä nakkilan puskissa turvassa mene kellariin jos jokin vieras ihminen tulee pihalle,elä turvallista elämää sielä nakkilan metässä. Voi vittu mitä metäläisiä.
- pelko-on
läsnä aina ja kaikkialla.
Turvassa ei liene kenkään? - ennuste
No jos suomeen isku tehtäisiin niin päivä varmaankin olisi tärkeä suomelle esim. itsenäisyyspäivä .
- kuka_vahtii
Ydinvoimalan aidan viereen tulee pari sataa mahdollisuutta, hullua toimintaa
- Maailmaonsairas
En usko tuohon Itsenäisyyspäiväteoriaan laisinkaan jos tekijöinä on Jihadistit tai muu järjestö, perjantai ja 13 päivä sensijaan maailmalla on kovaa valuttua iskujen kannalta. Nykyään, valitettavasti tällaiset iskut ovat arkipäivää jo Euroopassakin, linja-auto-asemat, lentokentät, rautatieasemat, kaupat, suuret yleisötilaisuudet ovat terroristien mieleen. Maailma on sairas
- tääontottaon
Terroristeja on tullut pakolaisten mukana se on väistämätön tosiasia nyt nopeutetaan turvapaikka käsittelyä ja hylkäämis prosenttia on nostettava. Näin saadaan jokin käsitys missä mennään, eikä yhtään pakolaista ei suomeen ennenkuin täällä jo olevien paperit on käsitelty.
- Vastausonettä
Sipilä haluaa kaverinsa suomeen
- BisnismiäsUunoTurhapuro
Suomi ottaa terroristeja vastaan siksi, että se on muutamille miljonääreille, SPR:lle ja puolueita lähellä oleville tahoille hyvää bisnestä. Jos rajat laitettaisiin kiinni ja nämä terroristit palautettaisiin ei vastaanottokeskukset tuottaisi miljoonia, jopa kymmeniä miljoonia euroja vuodessa. Eli suomeksi sanottuna, mille alalle haluat isona töihin ?
Vastaus : haluan miljonääriksi, joten maahanmuutto-alalle, sieltä ne tulee isot rahat. - terttuterävä
Ja sitte jollain Tertulla sydämmestä riipasee pakolaisten tilanne.Toivottavasti riipasee myös Ranskan iskut ja tämän jälkeen ymmärtää pitää turpansa kiinni.
- hohhoijakkaa
Jahas, heinäsirkkalauma hyökkäsi vaihteeksi Nakkila-palstalle...
Kela maksaa täyden päivärahan ja muut etuudet jihadisteille jotka ovat taistelemassa maamme rajojen ulkopuolella. Kela siis tukee terroristeja verovaroin. Totta on että pakolaiset loivat maahamme uuden rahantuottomahdollisuuden, tähän Holmlundkin siis tähtäsi ostaessaan Satalinnan sairaalan. Myös ainakin keskusta keksi tästä alasta rahasammon. Voiko poliitikko olla päättämässä pakolaisasioista omistaessaan vaikkapa pakolaiskeskuksen osakkeita? Olen sitä mieltä että ulkomaalaiset maasta pois ja pian.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
En minä kyllä enää odota sinua
Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O452301Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on392094Joka kolmas työtön on työkyvytön
Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais2041626Jos joku luulee että kaikki käy
Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn661607Sakin hivutus - ilmiö
Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok851370Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s31352- 141336
- 181324
Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan
Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var81281Julkinen saunatilanne Haapavedellä, tämä on täyttä paskaa!
Eilen Haapaveden uimahallin saunassa koettu tilanne oli täysin käsittämätöntä ja helvetin järkyttävää. Ladyboy harjoitti191234