Hukuin melkein unessani

Unenkyselijä

Haluan nyt kysyä joltakin, että mistä tää vois tulla... Mä tiiän sen verran että hukkuminen unessa meinaa jotain muutosta jne.
Mä näin sellasta unta viime yönä, että olin uimahallissa, siis menossa ihan uimaan mun kavereiden kanssa. Unohdin yläosan ja peittelin sitten itseäni siinä käsillä. Sitten menin altaaseen joka oli suljettu koska sielä oli ilmeisesti jotakin painetta. En huomannut, että se oli suljettu joten sukelsin sinne. En päässyt pintaan mitenkään happi meinasi loppua kunnes vihdoin ja viimein pääsin. Sitten katsoin ympärilleni ja pari muutakin allasta oli suljettu. Menin sitten yhteen ja huomasin yhden poika puolisen kaverini olevan siinä. Hän yritti leikkimielisesti ottaa käsiäni pois rintojeni edestä, kun mulla ei ollut yläosaa bikineistä. Sitten mä en enää muista muuta.

Olisko jollain tähän jotain loogista selitystä? En oo ollut eilen uimassa tms. Ja se vesi oli ihan tavallista kikasta uimahallin vettä.

1

617

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tulkintaa

      Hei,

      Hukkuminen unessa viestii yleisimmin sitä, että unennäkijä on ylikuormittunut erilaisista tunteista/tukahdutetuista emootioista jotka ovat kasaantuneet -- hän kokee niiden painosta hukkuvansa siis . Uni ehdottaa tässäkin että unennäkijän olisi hyvä hidastaa tahtia ja tarkastella kokemuksiaan kaikessa rauhassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      200
      4373
    2. Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?

      Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!
      Huittinen
      42
      2026
    3. Haluan sua ihan vtullisen paljon

      Kokonaan ja seksuaalisesti. Pää räjähtää kohta
      Ikävä
      63
      1703
    4. Ymmärrätköhän nainen

      Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi
      Ikävä
      133
      1363
    5. Martina on käynyt puhumassa viisauksia

      Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      358
      1337
    6. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      93
      969
    7. SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?

      SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä
      Yhteiskunta
      26
      933
    8. Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!

      Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse
      Juomat
      10
      899
    9. Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus

      Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte
      Sinkut
      170
      818
    10. Voiko vauva uskoa ?

      Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9
      Helluntailaisuus
      186
      706
    Aihe