Vihreälehtiset salaatit parantavat syöpäsi: http://thetruthaboutcancer.com/cancer-fighting-benefits-leafy-greens/
VIHREÄLEHTISET SALAATIT PARANTAVAT SYÖPÄSI
12
291
Vastaukset
- fgdfhhghgjgjgdfj
Ajattele vähän, mitä kirjoittelet. Syöpään voi sairastua elävänravinnon syöjäkin, asiat eivät ole niin yksoikoisia. Moni luomuilija siirtyy loppumetreillä kuitenkin lääketieteellisiin hoitoihin. Ja sen jälkeen on jo metareita, ehkä vain enää saattohoitoa saatavana. Älä viitsi usuttaa sairaita ja heikoilla olevia ihmisiä tehottomiin hoitoihin.
- jkjkmnbvvcxz
Olekkos jo metarivaiheessa vai saattohoidossa, kun tuollaista soopaa kirjoittelet palstalle!?
- Elävänravinnonsyöjä
"Syöpään voi sairastua elävänravinnon syöjäkin"
Oliskos jotain tutkimustulosta väitteen vahvistukseksi, vai muuten vaan auot päätäsi palstalla!
Elävän ravinnon syöjät eivät sairastu sinun syöpiisi! - avartaa.lukeminen
Ann Wigmore kirjassaan ”Parantavat voimavarat” kertoo parantuneensa paksusuolensyövästään (tämän lisäksi hänellä oli pitkä liuta muitakin vakavia sairauksia) vihreän kullan keinoin, ja suomalaiset tietävät varsin hyvin (vieraili myös Suomessa kertomassa ihmeellisestä parantumisestaan), mikä merkitys vehnänoraalla oli hänen toipumisessaan.
Moni syöpäsairas sairastuu uudelleen ja kuoleekin, vaikka hoito olisi ollut tieteellisen tarkkaa, eikä tuosta sen kummemmin metelöidä, kun erehtyväisyydessään niin normaalia hoidon seurausta on. Jos Wigmore olisi epäonnistunut, kohtuullisen moni olisi tullut tietämään tämänkaltaisen hörhöyden seuraukset.
Sairastuneen hoidon valinta taitanee hiertää enemmän sivullisia kuin itse hoidettavaa. Rikosoikeudessa yllyttäjää rangaistaan samoin kuin tekijää, ja jos samaa menettelytapaa noudatettaisiin terveydenhoidossa, monen yllyttäjän asema tukaloituisi. Hoitajien pakkorokotuksetkin olisivat muisto vain. Saattaapi olla, että vielä joskus hamassa tulevaisuudessa sairasta ei enää painosteta (eikä tervettä rokotteisiin), ja että vihdoinkin hän saa tehdä ratkaisunsa siten, että hänellä on oikeus välttyä myös loukkaantujien aikaansaamalta lisäkärsimykseltä.
Jos ei syövän hoidossa muusta tiedä kuin kemoterapiasta ja sädetyksestä, voi jäädä monesta paitsi. Lukeminen avartaa, siis monipuolinen lukeminen.
- sdghsdfghsgfdr
Jenkkitilaston mukaan yli 60 % koululääketieteen hoitoja saaneista kuolee lääkitykseen; sädehoidot, kemoterapia ja sytosstaatit.
- viherpeukaloinen
Auttaaks ihan tavallinen vihree salaatti, jota aina kesäsin kasvattelen tosa pihapuutarhassani?
Niin , että paraneeko syöpä ihan tavallisella vihreellä salaatilla? - paperisotavanki
Vaarallinen ja edesvastuuton valhe.
- Suosittelenkaikille
Syön joka päivä vihersalaattia ja olen jo 88 vuotias, eikä minulla ole syöpää.
- RAL-
Kyllä tällaisia tapauksia tunnetaan:
https://hymy.fi/terveys-hymy/erkki-paransi-keuhkosyopansa/- Supernosto
Todella upea omakohtainen kokemus, jota koululääketiede ei pysty mitenkään selittämään!!!!
Koululääketiede sairastutti ja invalidisoi!!!!
Luontaishoito paransi ilman sivuvaikutuksia!!!!
- täysinparantunut
söin kaksi kuukautta vain pelkkää vihreää salaattia ja kas vain keuhkosyöpäni parani täysin.
lääkärit olivat aivan ihmeissään.
eivät oikein meinanneet uskoo, ku kerroin, että salaatti dieetti paransi syövän.
suosittelen, kannattaa kokeilla - Skeponrunorohto
Skeptikkojen mukaan tämän runon lausuminen 100 kertaa päivässä parantaa syövän.
"Kyltyyri! Kyltyyri! Kyltyyri!"
Tuo huuto on Suomessa syyri,
Mut mikä se on se kyltyyri?
Kas, siinäpä pulma on jyyri.
Se on yhdelle ooppera-kyyri,
taas toiselle Tukholma-tyyri,
Duncan, Forssellin figyyri
tai Parisin polityyri.
Tuhatkarvainen on kyltyyri -
se on Kiinassa Kiinaan myyri -
mut Suomessa Suomen kyltyyri
tuon kaiken on karrikatyyri.
http://kaino.kotus.fi/korpus/klassikot/teksti/leino/leino_1912_tahtitarha.xml
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit896062KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3395387Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222717Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512625Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852871912Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1051707- 1141591
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181553seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241474Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1351423