Se toisi piristystä, sitä pientä juuri tarvittavaa kohotusta, nyt kun moni kamppailee elantonsa eteen. Voisi siellä joku viisaampi ihan oikeasti ottaa asian listalle ja esillle! Oliko oikein kuntatasolla toteuttaa tällästä suoranaista riistoa ja kumarrella valtiovaltaa. Ketä tämä kusetus ja huijaus palveli ja ketä se palvelee tänäpäivänä? Kyllä asiat pitää hoitaa rehellisesti ja asiallisesti vuonna 2000. Pieni jousto Naturaan ei haikaroita ja muita lintusia häiritse, pahempi tuhoaja on sellanen valtiovalta joka kusettaa ja vetelee ihan mitä sattuu linjoja!
Naturaan 20% jousto pikimmiten!
3
129
Vastaukset
- Kuiskusee
Kerrankin järkipuhetta!
- 455548478
Valtion puolesta tapahtunut paljo luonnontuhoamista, mutta on se kumma että asiat menee ristiinrastiin eikä oikeata rehtiä tietä tunnu löytyvän mikä ajaisi hyviä ja pitkälle kannatteleveia asioita. Tämä Natura tälläsenään on liikaa. Se oli varastamista valtion puolelta yksityiseltä piipertäjältä. Voi vittu! tekijät vastuuseen.
- 2255564998998
Valtion kaapu päällä ja nimilappu rinnassa tekee ihmisestä jumalasta seuraavan ja moraali ja muu solidarisuus ja rehtiys ja oikeus ja kunnioitus saa väistyä. Samanlaisia rosvoja ne on siinä missä ne vilperot on yksityissektorillakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1724980Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621585- 141583
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211441Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91233Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.931046Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit461010Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297932- 178889
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279757