Autisminkirjolaisten mielisairaalloistaminen

murhatutkija

eri liittojen ja yhdistysten propagandanomaisilla toimintaperiaatteilla tulisi tehdä rikolliseksi laillisuudesta puhuttaessa.

12

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yuiuysdfghjkl

      Mielestäni tällainen riski on. (en nyt puhu liitoista tai yhdistyksistä vaan yleensä)
      Jos henkilö saa asperger diagnoosin ilman mielenterveysongelmia tai mielenterveysdiagnooseja, saatetaan tietä alkaa viittoilla kohti mielenterveysongelmia vaikka tietysti tukea pitäisi juuri päinvastoin.

    • neur_psyk_poikkeava

      Noniin. Eli äskeisestä erittäin intuiivisesta sekä faktoihin perustuvasta mielipiteenilmaisusta mutulla, voidaan vetää johtopäätös, jonka mukaan asperger-henkilöt eivät yleisesti ottaen kärsi mielenterveyden ongelmista sen enempää kuin "nentitkään", usein jopa prosentuaalisesti harvemmin kuin valtaväestön edustajat.

      Tähän puheenvuorooni vedoten yhä olen yliopistojen lakkauttamisen kannalla, mikä tosin voi tuntua jo vuosikymmeniä töitä tehneiden neurologiaan keskittyneiden yhteisöjen kannalta "hieman" "epätodelliselta" ..

    • Assi_TT

      Kyllä yliopistojen pitää kiittää asseja sekä yliopistoista että tieteestä, jota niissä palvotaan.

    • oieii

      Johtava psykiatrian erikoislääkäri vihastui todella pahasti, hän käyttäytyi vainoharhaisesti, epäluuloisesti, suorastaa pelottavan oloisesti puhelimessa. Hän on johtavassa asemassa ja toimii ylilääkärinä mm. skitsofreenikoiden hoitokokouksissa. - Neuroleptit ovat in. Suomessa, Helsingissä, Yliopistosairaaloiden poliklinikoilla sekä pitkäaikaisdementiaosastoilla.

      No. Huolestuin asiasta todella pahasti ja yritin soittaa henkilölle, jota ei saa mistään kiinni. Hänen alaisensa peittelevät tekemisiään sekä valehtelevat kysyttäessä onko hän paikalla tai "milloinhan hän olisi seuraavan kerran tavattavissa", jotta eivät menettäisi työpaikkaansa.

      Tietenkään ylilääkäritason ihmisiä ei koskaan viedä mielisairaaloihin eikä putkaan, ei edes akuutin hädän hetkellä. He nukkuvat työhuoneissaan aamusta iltaan, välillä käyvät vaihtamassa "kodeissaan" vaatetusta, minkä jälkeen "pokerinaamalla" jatkavat töitään psykiatrisista sairauksista kärsivien ihmisten parissa. - Välillä käydään "kahvittelemassa" varastotiloissa potilaan kanssa - show must go on..

    • Autistinemo

      Kun epäilin lapselleni annettua diagnoosia ylilääkäri vastasi: "Epäilettekö, että kenties minä olen hullu - kyllä te itse olette hullu!" Minusta tuo kuulusti solvaukselta, mutta en osannut siihen enää mitään sanoa, sillä pelkäsin, että äiti pannaan hourulaan lapsensa kanssa enkä enää pysty pelastamaan lastani

      • äölkjhgfdsghjk

        Pulpahti mieleen lastenkirja Eläinsairaalassa tapahtuu, ja sieltä sitten kertomus: Tohtori Sarvekas.
        Ihan vaan tällainen assosiaatio, joka ei sinällään liity mihinkään ketjussa kirjoitettuun.


      • ghköd

        Lisääpä tuo kirjallisuutta -osioon, vai lisäänkö minä?


      • ääölkjhgf

        Mihin kirjallisuutta osioon?

        Lisätkää ihan minne haluatte. Kiva satu.


      • AA_OO

    • Hullu_vai_assi

      Ennen hoidettiin monet Aspergerit hullujen huoneessa. Ovat siellä käyneet niin Juice kuin Röhkäkin. Käyneistä voi lukea miesten teksteistä.

    • LadyAurora

      Myös info kuulu tähän mainekkaaseen seuraan

    • the_end_

      Kuten Tapani Kansa, joka myös omasta halustaan käväisi täällä

      https://fi.wikipedia.org/wiki/Lapinlahden_sairaala

      Jos info on joskus tuolla vieraillut, hän teki sen toimittajan ominaisuudessa assien hyväksi, jotta assien mielisairaalloistaminen lopetettaisiin lopullisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      40
      6953
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      3918
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      45
      3290
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      40
      2899
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      16
      2672
    6. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2228
    7. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2176
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      41
      2123
    9. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      48
      2057
    10. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      39
      1990
    Aihe