Monelleko skoodan omistajalle on myönnetty työkyvyttömyys- tai sairaseläke?
Aattelin että jos laittas jonku faapian ja menis lääkäriin päätä valittamaan niin irtoisko eläke heleposti
Sanois vielä että tröllit kyykyttää netissä ja liikenteessä.
Aattelin että jos laittas jonku faapian ja menis lääkäriin päätä valittamaan niin irtoisko eläke heleposti
Sanois vielä että tröllit kyykyttää netissä ja liikenteessä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Turhaan tuhlaat rahaa fabiaan. Kyllä sulle eläke annetaan muutenkin. Ei tosin kovin suuri.
ja näitä huippu älykkäitä avauksia riittää, hienoa.
Skoda kiinnostavin automerkki!!
Muutamalle.
Työssä käyvät skodistit sitten ovat merkittäva tuki palstan nuorten eläkeläisten sossumaksuihin. Siis nämä yötä päivää palstalla norkoilevat tyypit jotka eivät ole koskaan työssä edes kyenneet käymään. Siihen maailmaan aloittajan jatkuva viestitys avaa mahtavan näköalan!
Eli vastaus, mene vaan rohkeasti lääkäriin tai ota eläkeasia esille vaikka kutsunnoissa jos et ole vielä vapautusta armeijasta sattumalta saanutkaan. Armeijaan sinua ei kuitenkaan huolita - onpahan sekin aika käytettävissä tietsikan tuijotteluun.
Kyllä minä ainakin antaisin hullun paperit, jos potilas sanoisi, että omistaa skodan. Heti irtoaisi myös resseptejä nippu matkaan päänsäryn takia ja masennukseen piristettä.
Hoitokeinoksi määräisin hakemaan Irakista kauniita naisia Suomeen ja perustaa naisten vastaanottopisteen. Lisäksi kelan tukiaisia uuden isomman länsiauton hankintaan, että voi kaunottaria viedä ajelulle ja syömään kaupungin parhaaseen ravintolaan. Kelan piikkiin tietenkin, koska kyllähän ihminen hoitoa tarvitsee. Seuraava tarkistus 5v. päästä, että jatketaanko tilapäistä hoitoa vai määrätäänkö pysyväksi.
Voisi todeta, että aloittajan pitäisi todellakin hakeutua lääkäriin. Ensisijaisesti mielenterveyspuolelle.
Aina kun skodasta hajoo tsi dsg tai melu sotkee pään ajaessa puuiloon öljyä ostamaan.Pitäisi skodan omistajille olla tarjolla psykologin palvelut.