Huawei e5220 3G

HuonoWei

Yhteys suhkot hyvä, eri aikoihin vuorokaudessa keski arvo nopeuksille 8-9/1-1,5 "Mbps" mennen tullen. Mokulla sijoitettu asunnossa parhaaseen paikkaan jossa ei mokkulan ylikuumeneminen tuota ongelmia, mutta netille pääsy tuottaa joka päivä ongelmia, pitää uudelleen käynnistää mokkulaa aika ajoin vaikka onkin päällä kokoajan eikä yhteyskään katkea joten syynä ei ole se. Mikä tässä mokkulassa on vikana? Ja nopeuskaan ei ole sitä läheskään mitä luvattiin ja peittoaluekarttan mukaan pitäisi toimia täydellisesti. Eri läppäreillä kokeiltu ja lopputolos on silti sama.
Mokkulasta on myös valittu kanava ettei kännykät sun muut vaikuta singaaliin.

4

497

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SaunassaLahdenElisa

      No jos se teoriassa toimii hyvä niin, enempää en voi luvata.

    • ffwefwef

      Liitä mokkula max 1.5m pitkään usb3 jatkokaapeliin ja etsi ikkunasta paras paikka tukiaseman suuntaan ja teippaa sen mokkula siihen paikkaan. Tai viet läppärin ikkunaa siten että tikku on mahdollisimman lähellä.

      9Mbit/s on tyypillinen hyvä nopeus 3G.lle. Tukiasemastasi ei enempää irtoa.

      • grrtgert

        Niin ja hommaa reititin, johon voit liittää 3G tikun, jos nettiä pitää jakaa laajemmalla huoneistoon.


    • valvontakameramökille

      Hommasin Huawei E5220 reitittimen käyttääkseni ssitä mökillä. Tarkoitus olisi kytkeä siihen d-linkin kamera jotta voin valvoa mökkiä kotoa käsin. Reitittimestä puuttuu wps-painike jolla saa kameran kytkettyä reitittimeen. Osaatteko antaa neuvoja miten kamera tulisi kytkeä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      20
      1334
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1231
    3. 64
      1220
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1205
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1039
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      999
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      957
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      923
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      83
      843
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      43
      824
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      791
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      676
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      656
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      653
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      636
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      608
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      582
    19. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      554
    20. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      544
    Aihe