TM ja Tuulilasi VW? alemyynti

858
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Sais tulla Suomeenkin. Kyllä meikä päivittäisi kalustonsa jos kolkyt pinnaa saisi alennusta.

Äänestä
  • Ei tule Suomeen niinkauan kun VW myy kolme kertaa enemmän kuin lähin kilpailija.

    Äänestä

  • lmnninhoiobho kirjoitti:

    Ei tule Suomeen niinkauan kun VW myy kolme kertaa enemmän kuin lähin kilpailija.

    Niin kauan kuin tyhmät ostavat nykyhinnoillakin.

    Äänestä

  • sanotaan_näin kirjoitti:

    Niin kauan kuin tyhmät ostavat nykyhinnoillakin.

    Kyllä luokkansa parhaat mallit aina löytävät ottajansa, niinkuin myyntitilastot näyttävät. Ovatko ne ottajat sitten tyhmempiä kuin ne jotka tytyvät vähempään? Sen voi jokainen miettiä kohdallaan.
    Pieni ylimääräinen alennus ei toisaalta tekisi pahaa. Sitä odotellessa....

    Äänestä

Taas pieni kateuden piru nostaa päätään. Jos on haukuttu kaveriporukassa volkkaria, ja nyt alennusten tullessa tekisi mieli ostaa, niin ei voikaan, muuten menee maine ja kunnia... voi saatana...harmittaa...haukuinko, en muista?...

Äänestä
  • Siinäpä tuo asian ydin - vaikka Folkkareita myydään kohta Suomessakin polkuhinnoin niin ostamista harkitaan silti.

    Äänestä

  • olet-asian-ytimessä kirjoitti:

    Siinäpä tuo asian ydin - vaikka Folkkareita myydään kohta Suomessakin polkuhinnoin niin ostamista harkitaan silti.

    Totta turiset. Haukkumisesta johtuva epävarmuus voi pilata mahdollisuuden hankkia premiumauto. Täytyy tyytyä siihen kalliimpaan.

    Äänestä

  • kadehditaan kirjoitti:

    Totta turiset. Haukkumisesta johtuva epävarmuus voi pilata mahdollisuuden hankkia premiumauto. Täytyy tyytyä siihen kalliimpaan.

    "premiumauto" - khihh

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


seataudiskodaVWsama kirjoitti:

http://www.tuulilasi.fi/uutiset/vw-aloitti-alemyynnit-vuotaa-kilpailijoiden-laariin


kkkkkkkkkkkkkkkkVW

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu