Hei
Ymmärtäisikö täällä joku, mikä tuo sekoilu Finnairin ja Flyben lentoyhtiöiden kanssa oikein on? Ja osaisiko vielä selittää niin yksinkertaisesti, että minäkin sen ymmärrän.
Olen aiemmin lentänyt Flybellä kotimaassa. Finnairin lentoa en kuitenkaan toistaiseksi koe voivani yhden syyn vuoksi käyttää.
Onko niin, että Flybe ei lennä eikä siltä voi ostaa lentoja suomessa ollenkaan vaan kaikki menee finnairin kautta?
Jos asia tosiaan on näin, se tarkoittanee sitä, että lentäminen on minulta poissuljettu vaihtoehto. Junalla tietysti pääsee, mutta pitkä matka on aika raskas. Ja bussista nyt ei kannata puhuakaan. Tietysti, ei ole ihan pakko lähteä mihinkään kotoa, mutta se on varmaan kaikista huonoin vaihtoehto.
Tällä hetkellä tilanne tuntuu toivottoman hankalalta.
Finnair-Flybe sotku
reddbul
1
71
Vastaukset
- aloittajalta
Sorry, viesti tuli vahingossa kahdesti...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172373
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70907Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135838- 45831
- 59797
- 42766
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44735Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164722Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130684