Huhut windowsin kuolemasta

5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Noita "Windowsin kuolemia" on linukshihhulit levitelleet jo alusta asti - eikö lie parikymmentä vuotta....†
Toisaalta myös linuksin "maailman valloitusta" myös.....†
Kumpikaan ei ole toteutunut eikä ole lähelläkään toteutumista.....†

Äänestä
  • XP on kuollut, Lumia on kuollut, microsoftin taru mobiileissa on tavallaan jo kuollut.

    Äänestä

Missä windows, siellä kuolema.

Äänestä

Se on vaan sillai yksinkertainen, ettei se ymmärrä kuolleensa jo vuosikymmen sitten. Eiköhän tuo VAG-konsernin esimerkki osoita likä on huijauksen kohtalo.

Toisaalta meillä on vielä näitä uskovaisia puhuviin käärmeisiin uskovia, sisäsiittoisia vajakkeja, jotka syytävät vammaiseläkepennosensa Redmondin suuntaan... mene tiedä.

Äänestä

Jutussahan mainiittin, että winvirusimuri on uhka lentoturvalisuudelle. Ei ihme että winhihhuli ampuu omaan jalkaan viesteillä, sitähän se on windows käyttökin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ennenaikaisia kirjoitti:

Hyvissä voimissa edelleen.

https://news.vice.com/article/windows-31-is-still-alive-and-it-just-killed-a-french-airport

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu