Voisiko joku ranskassa asuva suomalainen/ suomessa asuva ranskalainen ottaa yhteyttä johonkin viralliseen tahoon seuraavasta asiasta: Suomen kirkko on julkaissut erittäin törkeän pilakuvan liittyen Pariisin terrori-iskuun (kuva löytyy linkistä). Toivoisin että tiedon asiasta saisi mahdollisimman korkea tasoiselle henkilölle valtion johdossa. Itse en osaa sanaakaan ranskaa enkä tiedä mitä kautta viestin voisi laittaa jotta tavoittaisi suoraan ranskan viranomaistahoja.
http://www.valomerkki.fi/puheenvuorot/ville-ranta-iskun-jalkeen
Yhteys viralliseen tahoon ranskassa?
mh80000
2
345
Vastaukset
- mh80000
En contact avec une grande autorité en France? Horrible caricature de Paris attaque terroriste
http://www.valomerkki.fi/puheenvuorot/ville-ranta-iskun-jalkeen - perdu_d_avance
Anteeksi vaan, mutta turhaan vouhkoat tuosta piirustuksesta. Ranskassa on sananvapaus, tuo piirustus ei hätkäytä ranskalaisia. Se on aika mauton, olen samaa mieltä, mutta ei riko maan lakia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit415299Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4004554Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483839KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1583108Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142526Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182088Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1512012- 1241921
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241469